Pátý Transatlantic Startup Pitch: O přízeň andělských investorů zabojují startupy dvou kontinentů

Jediná online událost, která spojuje americký a evropský startupový svět – to je akce Transatlantic Startup Pitch, která se již popáté koná pod záštitou dvou investorských skupin, evropských DEPO Angels a kalifornských Bay Angels. Jejich úkolem je nejen propojit nadějné startupisty s andělskými investory, ale zároveň rozšířit povědomí, že investovat se dá snadno i na dálku. Akce proběhne 12. května, stále je otevřená rezervacím. Jejím pořadatelem je již tradičně investiční skupina DEPO Ventures. 

„Přežité pravidlo, že andělský investor investuje hodinu od svého domu, již dávno neplatí. S rozvojem komunikačních technologií, jejichž význam ještě posílila pandemická situace, můžete investovat do startupů kdekoli na světě. A právě to je hlavním cílem pátého dílu Transatlantic Startup Pitch – propojit investory a startupy, kteří by se v reálném světě možná nepotkali, ale přitom spolu mohou dokázat veliké věci,“ řekl Petr Šíma z DEPO Ventures.

Nová spojení přes oceán

Akce začíná v online podobě ve středu 12. května v 18:00 středoevropského času, plánována je na dvě hodiny a zaregistrovat se můžete zde. Celým programem bude provádět moderátor Shawn Flynn, který je známý svým podcastem The Silicon Valley Podcast.

Úvod bude patřit panelové diskuzi s dvojicí zkušených andělských investorů – Douglasem Wongem a Michaelem Devellanem. Poté přijde hlavní bod programu, a to tříminutová prezentace každého z osmi vybraných startupů. Ke každému z nich také na minutu vystoupí aktuální investor a krátce popíše, proč si vybral právě tento startup. Po prezentaci jednotlivého startupu budou také dvě minuty na klasické Q&A, tedy otázky investorů směrem k zástupcům startupů, a novinka v podobě ankety pro všechny zúčastněné, kde mohou vyjádřit zájem o následné individuální setkání se startupem. 

Startupy, které budou prezentovat své produkty na pátém Transatlantic Startup Pitch:

LocalBuzz (USA) –Lokální sociální síť propojující místní členy komunit, ale i zapojujícíturisty do lokálního života. Nabídne například výběr nejlepších restaurací dle místních obyvatel a podobně. 

mmultiplier (USA) – Money Multiplier je zcela nový produkt odchodu do důchodu, který se vyplácí, pokud lidé žijí déle než určitý věk. Finanční zabezpečení pro delší život. 

IPOhub (Estonsko) – Platforma na podporu a ulehčení procesu investic do malých a středních podniků. Shromažďuje data o více než 3 000 firem a tím šetří investorův čas i vynaložené úsilí na investiční rešerše.

Carii, Inc. & Connective (USA) – Komunikační prostředí pro společnosti, které slibuje jednotnost, bezpečnost a rozšíření interní i externí komunikace firmy. Pro zaměstnance má i interní sociální síť, kam mohou postovat fotky, videa a podobně, čímž výrazně rozšiřuje možnosti online teambuildingu. 

BRU (Švýcarsko) – Patentovaná technologie automatu na přípravu čaje ze Švýcarska. Přístroj funguje podobně jako kapslový kávovar, avšak s pytlíky naplněnými čajem. Platforma si též dává záležet na waste-free myšlence, a proto můžete plnit kapsle novými čaji stále dokola. 

Stylefect (Polsko) – Monetizační platforma pro influencery a marketingový optimalizační nástroj pro inzerenty. Aplikace navrhuje podobu reklamy, určuje optimální cílovou skupinu dle zadaných parametrů a tím výrazně ulehčuje práci při úkonech s reklamou spojených. 

Pekat Vision (Česká republika) – Plně automatizovaná kamera uplatňující se v kontrole výroby, kde je schopna rozeznat na výrobku sebemenší odchylku, vadu apod. Kamera se velmi rychle naučí ideální vzhled výrobku a poté upozorní na jakoukoliv nesrovnalost. Díru, promáčklinu, vytečení, rez, škrábance a tak dále. 

Airborne (Kanada) – Automatizuje marketingové úkony, pomáhá efektivně řídit tým, optimalizuje reporting práce a snaží se být pravou, automatickou rukou šéfa firmy. Nabídne též komplexní prostředí pro komunikaci firmy, a to jak interní, tak externí pomocí speciálních channelů s klienty. 

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seznam nejvlivnějších evropských akcelerátorů

Během posledního roku připravoval americký Kauffman Fellows Program průzkum světových inkubátorů a akcelerátorů začínajících startupů, soustředil se přitom hlavně na Ameriku a Evropu. Právě evropský žebříček, který by nás mohl zajímat vůbec nejvíc, byl včera konečně představen. První byl Seedcamp, nejvíc míst obsadil Startupbootcamp.