Oscar Senior posílá zápisky z Google Campus Warsaw: Půlrok za námi, dva bonusové měsíce před námi

Residency Program aneb naše šestiměsíční dobrodružství v Google Campus Warsaw mělo před Vánocemi končit. Ale k naší velké radosti nekončí! Google nám nabídl, že můžeme v jeho programu a varšavském Campusu zůstat ještě o dva měsíce déle. A taková nabídka se samozřejmě neodmítá – zůstáváme tedy až do poloviny února.

Změna za změnou

Druhá polovina programu byla pro Oscar Senior z velké části o implementaci změn. Rozhodli jsme se k nim díky radám a pomoci Google expertů. A že jsme s nimi opravdu nešetřili.

Během posledních několika měsíců jsme přeměnili celý proces registrace uživatelů do aplikace, cenovou politiku, provedli jsme změnu v logice rolí uživatelů. A to jsou jen ty velké – doprovodili jsme je také několika dalšími, drobnějšími úpravami.

Během těchto měsíců jsme zároveň velmi intenzivně pracovali na dokončení marketingové strategie, se kterou nám pomáhala marketingová agentura z Google Campusu. Jeden z výstupů bylo i vytvoření „emotivního videa“, které jsme právě dokončili – podívejte se třeba brzy na našem Facebooku.

Oscar Senior je startup, který se svou aplikací pomáhá seniorům jednoduše vstoupit do digitálního světa. Byl jako jeden z deseti středoevropských startupů vybrán do šestiměsíčního „Residency Programu“ v Google Campus Warsaw. Část týmu se proto do Varšavy přestěhovala a má možnost čerpat znalosti od Google expertů, účastnit se workshopů, využívat kontaktů a know-how Google Entrepreneurs network a mít nejúžasnější kanceláře ve Varšavě k tomu – přímo v Google Campusu.

Jak se do programu dostal a jaké byly první dojmy členů týmu, už Oscar Senior popisoval v prvním zápisníku pro Tyinternety. Ve druhém zápisníku pak hodnotil zkušenosti po polovině programu.

Inspirativních akcí není nikdy dost

Kromě pravidelně pořádaných meetingů, mentoringu a různých workshopů (poslední, který nás opravdu zaujal, byl například o brandingu) se v Campusu konaly dvě velmi zajímavé akce. První z nich byla konference Think with Google, na níž mezi ostatními řečníky mluvil i Matt Brittin, President of EMEA Business & Operations v Googlu. Potěšilo nás, když mluvil o jejich vizi – technologie pro každého. S tím se v Oscar Senior velmi ztotožňujeme.

Dalším inspirativním eventem byla akce Think Finance, která (jak už název napovídá) byla primárně zaměřená na finance. A to se hodí každému startupu.

Google nám pomáhá se prosadit

Díky týmu z českého Googlu nám bylo nabídnuto – jako jediným rezidentům – vytvoření videa o naší účasti v Residency programu. Jak nám program pomáhá, shrnuje náš CEO Tomáš Posker.

Také jsme byli pozváni na panelovou diskuzi na Startup World Cup & Summit do Prahy, kde jsme spolu se Spendee a Gamee sdíleli zkušenosti právě z programů podporovaných Googlem.

Startupy se v rámci této diskuze shodly, že jednou z nejúčinnějších podpor je pro ně přístup k know-how v podobě mentoringu a sdílení zkušeností. V panelové diskuzi moderované Jozefem Vodičkou, který v Googlu vede tým zajišťující vztahy s vývojáři v našem regionu, vystoupila ředitelka Gamee Božena Řežábová společně s Jakubem Sechterem, spoluzakladatelem fintechového Spendee, a Eliškou Divokou za Oscar Senior.

„Největší přínos Residency Programu vnímáme jednoznačně v mentoringu a v přístupu ke Google expertům. Jejich zkušenosti a znalosti nám pomáhají v ucelenější strategii a umožňují dělat rychlejší rozhodnutí. Velké plus vidíme také v open space kancelářích, které sdílíme s ostatními vybranými startupy – ty velmi často řeší podobné ‚startupové‘ problémy, a tak si i navzájem můžeme poskytovat zpětnou vazbu a pomáhat,“ shrnula na akci dosavadní zkušenosti z Varšavy Eliška.

Setkání týmu a Vánoce

V listopadu se opět celý Oscar Senior tým setkal ve Varšavě. Hodnotili jsme OKRs za dobu účasti v Residency Programu a bavili se o plánech na nadcházející rok.

I ve Varšave už tehdy byla velmi poznat vánoční nálada. I přesto, že tady údajně nemají vánoční trhy velkou tradici, jsou krásné a na mnoha místech v centru města. Celé město je velmi hezky vyzdobeno, v ulicích hrají koledy a svařák chutná stejně jako v Česku :).

K vánoční atmosféře přispěla také vánoční večeře, pořádaná Campusem, ze které se nakonec vyklubala párty, kde nechyběla škola vaření a pečení, spousty jídla a pití, skvělý DJ a parádní nálada. Google opět nezklamal a z „nudné“ vánoční večeře vytvořil nezapomenutelný večer plný zážitků.

Nový partner a přípravy na CES 2018

Asi největší novinkou a významným milníkem bylo získání nového partnera. Už nyní můžeme prozradit, že se jedná o výrobce hardwaru. Věříme, že kombinací aplikace Oscar Senior se speciálně vyvinutým hardwarem přineseme pro seniory ještě lepší produkt.

Tento společný produkt budeme mít možnost díky CzechInvestu a jeho programu CzechDemo představit na největším veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas! Hned z kraje roku 2018 (začátkem ledna) nás tak čeká opět cesta do Spojených států, kde vlastně celý nápad na Oscar Senior vznikl. V dalším článku se proto můžete těšit na zážitky nejen z Varšavy, ale také z Las Vegas. Nemůžeme se dočkat už teď.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

VŠE si chce stáhnout slibné startupy. Slibuje programy, mentory i Silicon Valley

Vysoká škola ekonomická v Praze se vrhá do startupového byznysu. Představila xPort VŠE Business Accelerator: program, který slibuje vychovat budoucí milionáře. A otevírá ho i pro zájemce mimo školu, tedy když do svého týmu alespoň někoho z VŠE zahrnou. Od programu čeká hodně – škola do něj taky investovala kolem sedmi milionů korun a naživo se inspirovala v Silicon Valley i Berkeley. Prohlédněte si, jakou startupovou líheň na Jarově připravila.