Oscar Senior posílá zápisky z Google Campus Warsaw: Poslední týdny v Residency Programu

Velké příležitosti, finalizace a poslední meetingy. Ani když se Residency program chýlil ke konci, práce nám neubývalo. Naopak. Abychom viděli, kam jsme se posunuli, dočkali jsme se opět velmi povedené párty se zhodnocením naší práce. A rovnou na začátek říkám, že meziměsíční zvýšení tržeb o více než dvojnásobek se nám zveřejňovalo opravdu dobře. Podobně jako skutečnost, že máme skvělého zahraničního partnera.

V minulém příspěvku jsme oznámili skvělou novinu, že v Campus Residency programu můžeme zůstat ještě o dva měsíce déle, tedy do poloviny února. Pravda, toto období pro nás bylo trošku zkráceno díky vánočním svátkům, které jsme samozřejmě trávili s našimi rodinami doma v České republice, a také díky naší účasti na veletrhu CES. Ale i tak se v těchto posledních týdnech událo spoustu věcí.

Oscar Senior je startup, který se svou aplikací pomáhá seniorům jednoduše vstoupit do digitálního světa. Byl jako jeden z deseti středoevropských startupů vybrán do šestiměsíčního „Residency Programu“ v Google Campus Warsaw. Část týmu se proto do Varšavy přestěhovala s možností čerpat znalosti od Google expertů, účastnit se workshopů, využívat kontaktů a know-how Google Entrepreneurs network a mít nejúžasnější kanceláře ve Varšavě k tomu – přímo v Google Campusu.

Jak se do programu dostal a jaké byly první dojmy členů týmu, už Oscar Senior popisoval v prvním zápisníku pro Tyinternety. Ve druhém zápisníku pak hodnotil zkušenosti po polovině programu. A po půl roce se s námi podělil o nově nabytá moudra znovu.

Jaký byl náš druhý ročník na CESu?

V loňském roce to byla naše první velká zkušenost s podobnou výstavou, takže letos jsme byli lépe připraveni s tím, jaké partnery konkrétně hledáme (Telco, Care). Čtyři dny výstavy byly velmi intenzivní a velkolepé Vegas samozřejmě nezklamalo.

Věřili jsme, že získáme zpětnou vazbu na nový produkt, který jsme na CESu představovali a na němž jsme společně s velkým partnerem posledních několik měsíců pracovali – aplikaci Oscar Senior v kombinaci se speciálním „smartphonem pro seniory“. To se povedlo a ohlasy na produkt byly super. Hlavním cílem pak bylo najít partnery z oblasti Telco a Care, a to hlavně na americkém trhu. Splnění tohoto cíle vám ještě nemůžu komentovat, budeme ho hodnotit až s odstupem.

Skvělé zprávy z Varšavy: Povedlo se nám získat HotDesk v Campus Warsaw

Lednové dny byly ve znamení plánování a finalizace OKRs (objecives and key results) na rok 2018. Mimochodem OKRs systém je něco, co jsme přejali od lidí z Googlu a v čem budeme zcela jistě i mimo Campus pokračovat. Měli jsme také několik posledních meetingů s naší buddy Martou Bartnik, programovou manažerkou v Campusu. S ní jsme také po celou dobu programu konzultovali náš pokrok.

S postupným chýlením programu ke konci před námi najednou ležel už jen závěrečný „Graduation day“ a my jsme se pomalu chystali na vystěhování z prostor Campusu. Ten nás během našeho pobytu překvapil nesčetněkrát a organizátorům se to povedlo i nyní.

Dostali jsme možnost zažádat o tzv. HotDesk – možnost mít na několik dalších měsíců své místo v Campus Warsaw. Bez váhání jsme o HotDesk požádali a k naší velké radosti jej i získali. Takže můžeme kdykoliv do Campusu přijet, pracovat odtud, účastnit se tamních akcí a zkrátka si užívat atmosféru.

Graduation Day – zakončení Residency Programu ve velkém stylu

Slavnostní zakončení prvního běhu programu – tzv. Graduation Day – se Googlu, jako ostatně každá párty, velmi povedla. V první části dne hovořil ředitel Campusu a také ředitelka Google Poland, následovaly prezentace deseti startupů, které si prošly Residency Programem.

Bylo fajn slyšet, jak se startupy za pomoci Googlu posunuly. Dva z nich získaly investici v řádu jednoho milionu zlotých (asi 6 milionů korun), dalšímu se podařilo o stovky procent měsíčně zvýšit tržby, jinému expandovat na zahraniční trh. Pro Oscar Senior je velký posun získání partnerů a také se nám podařilo meziměsíčně zvýšit tržby o 250 procent.

Po prezentacích následovala „promoce“ a poté párty, samozřejmě plná překvapení. Campus tým připravil pro každý startup fotky z průběhu programu, pro každého CEO nechal nakreslit portrét a nechyběly například ani drinky pojmenované po startupech. Tak například ten náš se míchal z vodky, citronové šťávy, třtinového sirupu a angostury. Oscar Senior nám rozhodně zachutnal.

Jaký byl návrat do ČR a jaké jsou další plány?

S autem ještě plnějším než při stěhování do Varšavy jsme se za několik hodin dostali před naši brněnskou kancelář. Byl to zvláštní pocit být zpět a už teď vím, že mi budou kanceláře sdílené s ostatními startupy chybět. Je super, že s některými z nich se budeme díky HotDesku v Campusu občas potkávat.

Hned po návratu jsme se začali intenzivně připravovat na Mobile World Congress Barcelona. Museli jsme připravit oficiální představení našeho partnerského produktu a odhalení jména našeho partnera. Jsme pyšní, že se jím stal Swissvoice, společnost, která vyvíjí telefony právě s co nejjednodušším uživatelským prostředím.

Začínáme také s marketingovými kampaněmi, sháníme nové kolegy do našeho užasného týmu (Android vývojáře a content managera) a pomalu se vracíme do „starých brněnských“ kolejí, jen s novou dávkou myšlenek, energie, nápadů a nových kontaktů.

P.S. Pokud zvažujete, zda se do Residency Programu od Googlu přihlásit, neváhejte ani minutu! Prošli jsme si již i jinými „akcelerátory“ a tento program byl zcela jistě nejlepším z nich.

Total
0
Shares
Další články