Oscar Senior je jako jeden z deseti středoevropských startupů v Google Residency Programu

Brněnský Oscar Senior zaujal mezi mnoha středoevropskými startupy – jako jeden z deseti vybraných se bude se účastnit Google Campus Warsaw Residency programu. Jde o šestiměsíční akcelerátor, jeden z nových programů Googlu, který se v regionu koná vůbec poprvé.

Je určený pro startupy ve fázi růstu. Účastníci si budou užívat mentorů a expertů, propracovaného programu a mezinárodní sítě partnerů. Slibuje značný růst tržeb, počtu zákazníků a mezinárodních příležitostí.

Program začíná 19. června, startup tak zatím vrcholí přípravy z Česka. “Cílem Residency programu je identifikovat 3 oblasti, v kterých se potřebujeme zlepšit, abychom mohli náš projekt dále rozvíjet. V tomto chceme mít jasno, abychom po příjezdu již mohli začít řešit konkrétní oblasti. Dále pak samozřejmě zařizujeme ubytování, cestu a nějaké administrativní věci,” říká Eliška Divoká ze startupu.

Senioři jsou taky byznys

Oscar Senior se soustředí na seniory, pro ně vymýšlí jednoduchou komunikaci pro telefonování přes internet. Chce do světa dostat svůj software, který na tabletu vytvoří speciální rozhraní, které seniorům zjednoduší jeho používání.

Zaujal už nejen nás jako startup týdne, ale třeba i na CES 2017. Teď si od programu slibuje hlavně propracovanější strategii globálního rozvoje i přístup k důležitým partnerům. Nebude to ale jen tak – už jen finanční náklady spojené s účastí odhaduje na nižší stovky tisíc korun.

Oscar Senior je ve vybrané společnosti vedle Autenti, theConstruct, Ovufriend.pl, Xchanger.io – money transfer expert, yestersen, Quotiss, WealthArc, Kredytmarket, a UserEngage.

 

jak se vám vlastně podařilo se do programu dostat? 

O programu jsme se dozvěděli v březnu na Wolves Summitu ve Varšavě, kde nás pozval na schůzku zástupce Google Campus Warsaw. Představil nám “Residency program” a jaké startupy hledají. Rozhodli jsme se tedy přihlásit. Samozřejmě jsme se snažili přihlášku vyplnit co nejpečlivěji, poté jsme dostali informaci, že se Oscar Senior dostal mezi finalisty programu, domluvili jsme se na pohovor po Skypu a o dva týdny později jsme se dozvěděli skvělou zprávu – že jsme byli jako jeden z deseti startupů ze střední a východní Evropy vybráni.

Víte o své “konkurenci”, tedy dalších vybraných startupech?

O dalších startupech víme, lidé z Google už nás, zatím virtuálně, představili. Osobně se sejdeme hned první den celého programu. Nevnímáme je jako konkurenty, naopak se těšíme, jak budeme sdílet zkušenosti.

Co všechno program zajišťuje kromě zmíněných mentorů a možností?

Residency program nám umožní stát se součástí Campus Warsaw komunity, a v širším měřítku tím získáváme přístup ke Google Global entrepreneur network. Ubytování si řeší každý sám (ve smyslu nákladů), Google nám v tomto však pomáhá s nalezením vhodného místa a obecně s operativou.

oscar senior tým

Jak má tento varšavský program propracované informace pro vybrané startupy a pomoc s nástupem do programu, tj. máte např. kontakty na startupy, které už programem prošly?

Musím řict, že jsou na program velmi dobře připraveni, pravidelně posílají emaily s informacemi, každému startupu vytvořit speciální grafiku, návrh komuniké apod. Také už máme rozpis událostí na první měsíc. Residency program je v Evropě realizován vůbec poprvé, celosvětově jde o druhý běh (první byl v Sao Paolu), ale i přesto nám zatím informace neschází.

Co pro vás program znamená a co od něj čekáte?

To, že jsme byli vybráni týmem Google jako jeden z deseti startupů z celé střední a východní Evropy, vnímáme jako obrovský úspěch – je to pro nás zcela jistě potvrzení, že náš nápad dává smysl. Velmi si této možnosti vážíme a chceme z této příležitosti vytěžit maximum. Slibujeme si od toho hlavně propracovanější strategii globálního rozvoje a její následné plnění díky poradenství od expertů a přístupu k partnerům a kontaktům, které jsou pro náš další rozvoj velmi důležité.

Mění vaše plány?

Naše plány se zatím nijak zásadně nemění, spíše věříme, že nám účast v programu pomůže efektivněji plány realizovat a náš projekt posouvat dopředu. Je jisté, že se naše plány budou právě pod vedením mentorů formovat a možná i měnit, ale jako startup jsme velmi flexibilní a pozitivním změnám se nebráníme.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SAP se otevírá startupům – 11 českých firem chce technologii a peníze

Tři písmena, která znamenají v korporátním světě moc. SAP je systém, který do svých útrob pustila většina globálních firem, ale i států. Říká se, že když firma přežije implementaci SAPu, tak přežije úplně všechno. Teď se německá firma rozhodla hledat inspiraci pro další rozvoj svých systémů ve startupech a začíná pracovat i s těmi českými a slovenskými.