Oracle kupuje český startup Apiary, za víc než miliardu korun

Zdroj: Facebook Apiary

Jedna z největších softwarových společností na světě Oracle koupila český startup Apiary vyvíjející platformu pro práci s API. Částku ani jedna strana nezveřejnila, údajně šlo o vysoké desítky milionů dolarů. Společně chtějí firmy nabízet zákazníkům komplexní platformu na zprávu API.

Ještě v roce 2013 si zakladatel a CEO Apiary Jakub Nešetřil myslel, že má větší šanci na neúspěch, než na úspěch. Časy se ale změnily, o dva roky později se startupu sídlícímu v San Francisku podařilo v rámci Series A fáze nasbírat od investorů 6,8 milionu dolarů, což celkovou výši investic do firmy na 8,4 milionu dolarů.

apiaryTenhle týden pak Oracle oznámil, že Apiary kupuje. Částka nebyla zveřejněna, podle informací Hospodářských novin však ale šlo o vyšší desítky milionů dolarů, tedy o více než miliardu korun.

 „Zákazníci Oracle budou mít jedinečný přístup ke komplexní platformě na management API poskytující kontrolu a zvýšenou akceschopnost, což jim umožní soustředit se na inovace,“ řekl k prodeji Nešetřil.

„Oracle API Integration Cloud umožňuje společnostem zajistit, spotřebovávat, monetizovat a        analyzovat API. S Apiary Oracle zároveň zákazníkům nabídne pokročilé možnosti designu a správy API, čímž firmám umožní manažovat celý životní cyklus API a dodávat integrované aplikace,“ uvedl k novince Amit Zavery, Senior Vice Prezident z Integration Cloud v Oracle.

„Jsme rádi, že se spojujeme s Oracle a přineseme ještě větší hodnotu zákazníkům jako součást Oracle Integration Cloud,“ dodal Nešetřil.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Blog: Postřehy z Game Developers Conference

Tyto poznámky berte jako takový neuspořádaný sled inspirativních myšlenek, postřehů a útržkovitých zápisků (které jsem si samozřejmě nedělal tak často, jak jsem zamýšlel) ze světově největší akce pro herní vývojáře. Game Developers Conference se po celý uplynulý týden konala v technologické Mekce - San Franciscu.