Cestování ve virtuální realitě: Sygic spouští novou aplikaci

Plánovač výletů a dovolených Sygic Travel, do dubna původně brněnský Tripomatic, spustil aplikaci pro cestování ve virtuální realitě. Díky ní si mohou cestovatelé projít vybrané město, navštívit památky nebo zjistit, zda tam vůbec chtějí vycestovat ještě předtím, než to udělají doopravdy.

„Jakmile se cestovatel rozhodne, kam chce jet, může si ve VR aplikaci označit zajímavá místa. V plánovači výletů si z nich pak během pár minut vytvoří svého osobního cestovního průvodce,“ uvedla společnost.

Aplikace s virtuální realitou obsahuje 360° videa a fotky z nejpopulárnějších turistických míst. Příkladem je noční Eiffelovka nebo středověká belgická města. Sygic slibuje, že během tohoto roku postupně přidá další tisíce videí.

Na jejich tvorbu si firma najala profesionálního cestovatele Michala Gálika, který na konci září vyrazí do světa na roční natáčecí cestu. Gálik již natočil tři dokumentární filmy upozorňující na ekologické problémy a byl vybrán z přibližně 400 zájemců o tuto pozici.

Aplikace bude dostupná pro Samsung Gear VR v Oculus Store. Vybraní uživatelé si ji mohou stáhnout již s předstihem pomocí kódu. Jak videa v aplikaci vypadají, se můžete podívat na speciálním webu.

sygic-travel-vr-2

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startuje Piictu, aplikace s českým původem za dolary ze Silicon Valley

Kromě toho, že Piictu je novým startupem v nabité a notně hypované oblasti sdílení obrázků, má ještě jednu pro nás zajímavou vlastnost. Na mezinárodním projektu se totiž podílí dva Češi, Robin Raszka a Petr Reichl z Tapmates. Aplikace pro diskuze vedené pomocí obrázků oficiálně vychází právě dnes a chlubí se milionem dolarů investic.