Cestování ve virtuální realitě: Sygic spouští novou aplikaci

Plánovač výletů a dovolených Sygic Travel, do dubna původně brněnský Tripomatic, spustil aplikaci pro cestování ve virtuální realitě. Díky ní si mohou cestovatelé projít vybrané město, navštívit památky nebo zjistit, zda tam vůbec chtějí vycestovat ještě předtím, než to udělají doopravdy.

„Jakmile se cestovatel rozhodne, kam chce jet, může si ve VR aplikaci označit zajímavá místa. V plánovači výletů si z nich pak během pár minut vytvoří svého osobního cestovního průvodce,“ uvedla společnost.

Aplikace s virtuální realitou obsahuje 360° videa a fotky z nejpopulárnějších turistických míst. Příkladem je noční Eiffelovka nebo středověká belgická města. Sygic slibuje, že během tohoto roku postupně přidá další tisíce videí.

Na jejich tvorbu si firma najala profesionálního cestovatele Michala Gálika, který na konci září vyrazí do světa na roční natáčecí cestu. Gálik již natočil tři dokumentární filmy upozorňující na ekologické problémy a byl vybrán z přibližně 400 zájemců o tuto pozici.

Aplikace bude dostupná pro Samsung Gear VR v Oculus Store. Vybraní uživatelé si ji mohou stáhnout již s předstihem pomocí kódu. Jak videa v aplikaci vypadají, se můžete podívat na speciálním webu.

sygic-travel-vr-2

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Fanoušci Suits dostanou k nové sérii kosmetické balíčky

Fanoušci kravaťáckého seriálu Suits dostanou v červenci dárkové balíčky aby nezapomněli, že start třetí série se blíží. Nepůjde ale o běžný merchandising s logy seriálu. Naopak. Televize USA Network se dohodla s firmou Birchbox, která namixovala balíčky přesně na míru cílové skupině seirálu.
Přečtěte si více

Do portálu Navečer.cz vstupuje server Zapakatel.cz

Do webového projektu Navečer.cz, který se zaměřuje na prodej a nabídku večerních zážitků, majetkově vstupuje jeden z nejsilnějších českých slevových serverů Zapakatel.cz. Projekt Navečer tak po zářijovém vstupu Ticketonu Martina Kasy získává druhého silného partnera, který portálu pomůže zejména s obchodní a marketingovou strategií a rozšířením portfolia zákazníků.
Přečtěte si více

Top virály týdne: Polonahý Beckham a šílenci z Old Spice, GoDaddy i Taxíku

Ozvěny Super Bowlu nám vydají na obsah ještě asi na pár týdnů. Kromě bizarních spotů na Old Spice a GoDaddy, nebo zábavného Samsungu, se objevují ale i věci mimo Super Bowl. Jako třeba polonahý David Beckham, kterého si pro H&M odrežíroval Guy Ritchie. Pozadu nezaostává ani český Youtube - tentokrát s povedeným dílem veřejnoprávního Taxíku.