OpenFund: nový evropský fond pro startupy

Projekt OpenFund přichází s pomocí startupům ve chvíli, kdy se finance kvůli probíhající finanční krizi shánějí špatně. Může být zajímavý právě pro vás?

V současném ekonomickém klimatu se subjekty orientované na financování nových projektů neobjevují příliš často. Lidé ze společnosti OpenCoffee Greece se ve spolupráci s řadou podnikatelů rozhodli řešit problém ofenzívou. Výsledkem je OpenFund, nový minifond pro evropské startupy.

OpenFund má velké plány – v každém kole si vybere pět startupů, do kterých bude investovat, přičemž každý z nich dostane 20-30 tisíc euro. Výměnou za to předají investorům přibližně 20% podíl ve své společnosti. Zdali je to moc nebo málo, není vzhledem k podmínkám, ve kterých OpenFund vzniká, jednoduché.

Čas první uzávěrky se blíží

Podobně jako projekty YCombinator a Seedcamp bude také OpenFund úspěšným startupům poskytovat poradenství, plnou podporu pro jejich růst a případně také pomůže získat další potřebné prostředky. Nevyhýbá se ani pomoci s IPO, tedy vstupem na burzu cenných papírů.

Jak se zúčastnit? Především doporučujeme zamířit na stránky projektu, kde se v sekci FAQ dočtete o zúčastněných podnikatelích a představách, jaké mají pro projekty, jimž se rozhodnou poskytnout investiční podporu. Není však čas na velké váhání, uzávěrka prvního kola přihlášek je stanovena již na 30. září 2009. Selekce proběhne do 15. listopadu, další kolo startuje přesně po čtvrtroce – 1. prosince.

Pro ještě lepší představu o projektu přikládáme i OpenFund prezentaci:

Total
0
Shares
Další články