Od dětí ke psům: Hlídačky.cz spouští opatrování mazlíčků

Po hlídaní dětí a úklidu domácnosti přináší portál Hlídačky.cz novinku – opatrování mazlíčků. Uživatelé si tak mohou najít slečnu na hlídaní psa, kočky anebo i dalších domácích zvířat.

Podle statistik je Česká republika přímo rájem pro podobný druh byznysu – European Pet Food Industry Federation v roce 2014 publikovalo studii, podle které má téměř každá druhá česká domácnost alespoň jednoho domácího mazlíčka. Konkrétně jde o 41 procent domácností se psem a 22 procent s kočkou. V Evropě je to druhé největší číslo po Rumunsku (45 procent).

„Opatrování mazlíčků patří mezi jednu z hlavních vertikál zahraničních portálů týkajících se péče pro rodinu (například Care.com). Jedná se především o vyslyšení poptávky uživatelů, kteří k úklidu nebo hlídaní děti potřebovali pohlídat často i psa,“ říká Petr Šigut, spoluzakladatel Hlídačky.cz.

Podle firmy jsou mají rodiny chovající zvíře nejčastěji problém s tím, kam je umístit, když jedou na dovolenou, kdo vyvenčí psa, když se zdrží v práci a kdo si bude se zvířetem hrát a hlídat jej, když je přes den doma samotné.

Rodiny si na portálu mohou najít hlídačku, která má zkušenost se štěnětem i velkým psem. Může se jednat o hlídaní u hlídačky doma nebo u pejska v bytě, stejně tak i o venčení.

Podle společnosti jsou Hlídačky.cz největším portálem s hlídáním dětí, úklidem domácností a nově s opatrováním mazlíčků v České republice a za dobu existence portálu se na něm registrovalo přes 80 tisíc hlídaček a rodičů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: OnTheRoad.to

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň rubriky, v níž vám představujeme aktuální projekty domácích průkopníků internetu. Tentokrát jsme se rozhodli blíže prozkoumat cestovatelský projekt On The Road z dílny Michala Bláhy, bývalého spoluvlastníka Atlasu.