Ocenění pro český Veracity Protocol: Dostal se do blockchain akcelerátoru v New Yorku

Když jde o zacházení s citlivými daty na internetu, jen máloco se v poslední době skloňuje tolik jako blockchain. Velký potenciál vidí i v Techstars, kde otevřeli první běh akcelerátoru Alchemist Blockchain Techstars. Vybrali do něj 10 nejslibnějších světových startupů. A mezi nimi i český Veracity Protocol.

“Po nesčetných hodinách rozhovorů, setkání a diskusí nám tito podnikatelé dokázali, proč jsou jejich startupy právě ty, které budou tvořit budoucnost,” prohlásil Yossi Hasson, který má akcelerátor na starosti.

Veracity Protocol poskytuje spojení mezi fyzickým a digitálním světem. Ověřuje věrohodnost  fyzických položek a jejich stav a tím se snaží vymazat z digitálního světa falešné údaje, manipulaci a padělání. Údaje o reálných věcech sbírá z dostupných zdrojů – kamer, mobilních telefonů a třeba i satelitů, aby je pak umělá inteligence dávala dohromady do podoby “digitálních pasů”.

Zjišťuje tak jejich autenticitu, aktuální stav a jakékoliv anomálie či pohyb. Data se schovávají v registrech Veracity zajištěných právě technologií blockchainu a jsou přístupná jejich vlastníkům či autorizovaným účtům, které je taky můžou aktualizovat. 

Startup vyvíjí řešení třeba pro zákazníky v oblasti letectví, automotive i luxusního zboží, je schopný rozpoznávat falešné bankovky a pasy pro banky i dohledávat kvalitu a původ různého zboží. Spoluzakladateli jsou Roman Komárek, Jakub Krčmář (dříve oba působili taky třeba v Artstaq) a Kamil Behúň. Všichni už si spolupráci vyzkoušeli na projektu OneProve, kde využívají technologii umělé inteligence k rozpoznání originálních předmětů a padělků za pomocí fotografií z běžných smartphonů.

Do akcelerátoru se chtěly dostat firmy z více než 45 zemí. “Než se blockchain stane mainstreamem, je tu celá řada překážek – scalování, uživatelská přívětivost, efektivita nákladů, nejistota v regulaci, bezpečnost, ekonomika tokenů. A obor stále hledá ty zlomové případy, které 10x vylepší to, co tu bylo doteď,” dodává Yossi Hasson. 

Vedle Veracity se teď budou vzdělávat Alkemi, AnyLedger, Autom(8), Blockade Games, Embleema, Gilded, Paperchain, Paperstreet a Trixta. Naprostá většina ze startupů je ze Spojených států. 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seznam na pondělí chystá odpoledne pro začínající firmy

Lidé ze společnosti Seznam.cz v pondělí 8. října v TechSquare prozradí tipy a triky ze zákulisí, které se budou zaručeně hodit při rozjezdu podnikání: jak pracovat s nápadem, jako postavit produkt a návrh webu pro uživatele, jaké mají vlastní zkušenosti s rozjezdem. Účastníci budou mít také možnost si s každým přednášejícím sednout samostatně.