O iPhone peněžence od českého teenagera na Indiegogo píše i Mashable

Vojtěch Švarc je nyní patnáctiletý, na Indiegogo už ale shání 10 tisíc dolarů na svůj projekt a píše se o něm na Mashable. Zatím sice získal jen menší část peněz, národní sebevědomí je ale třeba posilovat a navíc zbývá ještě dlouhých 16 dní. Pár dolarů už jsme přihodili a držíme palce.

Krátký článek 15-Year-Old Designs Unique iPhone Wallet Case jste na Mashable možná zaregistrovali. Pro nás je o to zajímavější, že hlavní postavou je patnáctiletý český mladík Vojtěch Švarc. Při pohledu na stránku iwallie.com i na samotný produkt byste ale nejspíš tipovali víc. Tím produktem je pouzdro/peněženka na iPhone 5, kam kromě telefonu dáte i peníze a pár kreditek a přitom můžete přístroj dál plnohodnotně používat.

Za projektem stojí společně otec a syn – táta pomohl s marketingem, jinak na celém projektu pracoval sám Vojtěch. “Odezva je skvělá, dostáváme velice pozitivní feedback na design a provedení. Hodně lidí nás žádá i o iPhone 4S verzi. Mashable jsme poslali jeden e-mail s naším příběhem a za pár hodin jsme byli na hlavní stránce. Řekl bych, že jsme měli štěstí, ale museli jsme mu vyjít naproti,” říká.

Přestože první kusy jsou po několika měsících práce připravené, na rozjezd prodeje nyní Švarcovi shánějí 10 tisíc dolarů s pomocí kampaně na Indiegogo (tam najdete i řadu dalších fotek). Zatím se podařilo získat přes 1600 dolarů a peněz průběžně přibývá, přičemž dárci mohou získat jedno pouzdro pro sebe za 25 dolarů nebo dvě za 40 dolarů. Poměrně speciální je i možnost stát se za 10 tisíc dolarů prvním distributorem a dostat se tak přímo ke zdroji při nákupní ceně deset dolarů za kus.

Pokud bude kampaň úspěšná, mělo by se pouzdro dostat ke svým majitelům a na trh do konce března. Jestli jste zvyklí nosit s sebou řádně nabitou prkenici, asi s množstvím kapes a celkovou velikostí spokojení nebudete, pro mnohé situace a uživatele však plně postačí.

“V plánu je udělat první velkou objednávku s naším výrobcem a pravděpodobně dostat iWallie na Amazon. Ten se postará o skladování a distribuci a tak se můžeme plně zaměřit jen na prodej. Další krok bude udělat verzi pro iPhone 4S, Samsung Galaxy a rádi bychom zkusili i něco pro iPad. Ale to je zatím daleká budoucnost. Konkurence je veliká a chceme si být jistí, že je pro nás místo,” uzavírá mladý podnikatel.

Zní to tak jednoduše, že? Nejvyšší čas začít něco dělat…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Visa Europe hledá slibné startupy, rozšiřuje pro ně inovační centra i poblíž Česka

Visa Europe si hodlá najít zajímavé startupy. Slibuje i těm českým informace, nástroje a kontakty, které jim mají umožnit vyvíjet revoluční technologie a služby v oblasti plateb. Samozřejmě pod hlavičkou Visa. A přibližuje se jim. V Evropě na konci května otevřela inovační hub v Londýně a v červenci hodlá přidat ještě jeden v Berlíně.
Přečtěte si více

Nápad roku: Podniká 14 procent studentů, 40 procent to plánuje

Podle aktuálního březnového průzkumu uskutečněného při zahájení soutěže Vodafone Nápad roku 2013 si dnes nějakým způsobem přivydělává přes 77 procent vysokoškolských studentů. Nejčastější formou je brigáda či zaměstnání, 14 procent studentů při škole podniká. Po škole by jich však chtělo podnikat třikrát více.