Nový vyhledávač LazyFeed otevřen pro línou veřejnost

LazyFeed, první personalizovaný real-time vyhledávač, byl spuštěn pro veřejnost.

Včera (26. 8. 2009) jsem dostal e-mail od zakladatele vyhledávací internetové služby LazyFeed Ethana Gahnga s dlouho očekávanou zprávou – LazyFeed jsme otevřeli pro veřejnost. Dosud jste mohli LazyFeed používat jen na pozvání jejích autorů.

LazyFeed indexuje obsah různých stránek s video obsahem, fotografiemi a přes jeden milion blogů. Počet indexovaných stránek stále roste. LazyFeed přináší články podle témat, nikoliv podle zdrojů (jako RSS čtečky), nebo podle přátel (jako sociální média).

LazyFeed je alternativou ke sledování zdrojů pomocí RSS. S LazyFeed se už nemusíte trápit s vkládáním RSS stránek do čtečky RSS, ani si nemusíte pamatovat různá přihlašovací hesla a jména, celá práce s RSS se tím urychluje. A vše běží v reálném čase v okně vašeho prohlížeče, nic nemusíte instalovat.

Namísto sledování mnoha zdrojů (například blogů či agregátorů obsahu) jen zadáte témata, která vás zajímají a uložíte si je na své personalizované stránce na LazyFeed (před tím si musíte zřídit na LazyFeed účet). Nepřehlédnete tak zdroje (například články), které nemáte ve své čtečce RSS.

Svůj účet na LazyFeed si v nastavení můžete připojit na svůj Twitter účet, Flickr, Delicious, nebo blog.

LazyFeed má již delší dobu pozitivní ohlasy a publicitu od předních geeků ze Silicon Valley.

Zde je stručný (a volný) přepis videa do češtiny (časy v minutách):

 • 0:00 – Jak držet krok se všemi informacemi, které mají ve vašem životě význam (například videa, hudba, TV show, hry, celebrity)? Nemůžete přeci stále sedět u počítače a vše sledovat a vyhledávat.
 • 0:42 – Namísto vyhledávání na internetu vám vše, co vás zajímá, přijde samo na jednu stránku.
 • 0:48 – Představuji vám LazyFeed. LazyFeed si za vás bude vše pamatovat, a dá vám vědět, co je nového v seznamu zájmů, který si na LazyFeed vybudujete.
 • 1:00 – Jak to funguje? LazyFeed je složen ze dvou sloupců. V levém sloupci máte seznam témat, která vás zajímají. Témata, která byla naposledy aktualizována se objeví nahoře.
 • 1:27 – V pravém sloupci je prohlížeč. Co vás zajímá, na to kliknete. Nahoře máte řádek pro zadávání a vyhledávání témat, která vás zajímají, stejně jako v prohlížeči.
 • 1:48 – Co se například stane, když zadám téma „hudba?“ V prohlížeči se zobrazí seznam nejnovějších článků (a jiných zdrojů), které se týkají „hudby,“ s uvedením času, kdy se na webu objevily. Nejnovější zdroje jsou řazeny od shora dolů. Kliknete na nadpis článku a zobrazí se vám detaily.
 • 2:06 – Když chcete navštívit původní zdroj (originální článek), kliknete na tlačítko „visit.“ Když vám něco připadá zajímavé, můžete to sdílet s přáteli na Twitteru, Facebooku či e-mailem, jediným kliknutím.
 • 2:21 – Několik dalších příkladů jak vyhledávat a ukládat (save) témata, která mě zajímají:
 • 2:25 – DJ David Guetta. Téma uložím (zelené tlačítko „save,“ a už v prohlížeči vidím novinky, které se ho týkají.
 • 2:50 – San Francisco.
 • 3:10 – Sport: Manchester United.
 • 3:30 – Když nevíte, která témata si uložit, běžte na svou domovskou stránku (Home), a najdete tam žhavá aktuální témata.
 • 3:52 – Zřiďte si účet na LazyFeed (sign up), a buďte vždy mezi prvními, kdo se dozví o věcech, které jsou pro vás důležité.

Total
0
Shares
Další články