Nový fond Lighthouse Ventures Michala Zálešáka investoval do brněnského startupu Pekat Vision

Lighthouse Ventures, investiční fond se sídlem v Praze, dnes oznámil investici do startupu Pekat Vision. Jeho produktem je řešení na bázi umělé inteligence (AI) umožňující vizuální kontrolu průmyslových produktů (jako součást trendu Industry 4.0). Investice o vyšších stovkách tisíc eur ohodnotila brněnský startup na několik milionů eur.

Pekat Vision je první investicí nově vzniklého fondu Lighthouse Ventures, který se zaměřuje na technologické startupy s potenciálem globální expanze již od fáze nápadu. Minimálně 4 milióny eur z celkové hodnoty fondu 23 milionu EUR bude investováno do startupů právě ve fázi nápadu nebo prototypu.

“Naše investice do Pekat Vision je počátkem dlouhé řady investic, které chystá Lighthouse Ventures během příštích let,” řekl Michal Zálešák, Managing Partner Lighthouse Ventures. “Již dříve jsme oznámili náš závazek podporovat startupy na počátku jejich cesty k mezinárodnímu úspěchu a nyní svůj závazek naplňujeme.”

Brněnský startup Pekat Vision vyvinul řešení na bázi umělé inteligence (AI), které umožňuje rozeznat chybovost výrobků s vysokou mírou přesnosti. Mezi současné zákazníky patří již nyní globální firmy z oblasti strojového vidění.

„Jsme nadšeni, že se fond Lighthouse Ventures rozhodl investovat právě do naší firmy a že jsme prvním startupem v jejich portfoliu,” říká Petr Šmíd, CEO a zakladatel Pekat Vision. “Profesionální přístup a pomoc ze strany Lighthouse Ventures s obchodní strategií a plánem mezinárodní expanze nám dokázaly, že je důležité mít investora co poskytuje nejen finance, ale i zkušenosti. Těšíme se na další spolupráci.” 

Vlastní Lighthouse Accelerator

Lighthouse Ventures zároveň oznámil spuštění nového akceleračního programu: Lighthouse Accelerator, do kterého byl spuštěn příjem nových přihlášek. Akcelerátor je primárně zaměřen na startupy ve fázi nápadu nebo prototypu. Vybraný startup si během akceleračního programu projde několika koly – definicí produktu a konkurenční výhody, komunikací se zákazníky a obchodními partnery, vývojem beta verze a na závěr prezentací investorům.

Lighthouse Ventures poskytne počáteční investici až do výše 200 tisíc eur. Pokud se startupu bude dařit, můžete získat navazující investici až do výše jednoho milionu eur. Lighthouse Accelerator navíc nabízí workshopy, mentoring, poradenství a propojení s potenciálními zákazníky a partnery. Každý startup dostane na míru sestavený program dle svých individuálních potřeb.

„Lighthouse Accelerator je dalším důkazem toho, že Lighthouse Ventures bude podporovat i startupy na úplném počátku jejich cesty k mezinárodnímu úspěchu,“ říká Zálešák.

Přihlásit se je možné do konce července. Akcelerační program bude spuštěn během září a trvat 3 až 6 měsíců podle potřeby konkrétního startupu. Lighthouse Ventures během následující pěti let takto podpoří 40 startupů.

Total
0
Shares
Další články
Smartphone shopping. Zdroj: Flickr.com, Ed Yourdon
Přečtěte si více

Roman Staněk (GoodData): Pořád nechápeme, jak moc změní svět mobily

Běžný pracovní den pro Romana Staňka neexistuje. Problémy ve firmě přichází nahodile, nečekaně a vždy jiné, proto je třeba je řešit okamžitě. Nejúspěšnější Čech ve světovém IT byznysu si přesto drží posvátnou sobotu a učí to i kolegy ve firmě. S odstupem let tvrdí, že podnikání je řehole, která není pro každého. Jemu se odříkání vyplatilo, svými nápady byl vždy o krok napřed…