Rockaway Ventures obohatí Jakub Daxner, pomůže s expanzí na západ

Startupová divize Rockaway Ventures se dočkala nové posily v podobě Jakuba Daxnera, který má zkušenosti s vedením projektů ze 13 trhů jak na domácí půdě, tak v zahraničí. Do Rockaway, kde bude hledat nové startupy a současným pomáhat s jejich rozvojem, přichází z týmu McKinsey.

Jakub Daxner s Rockaway spolupracuje již od minulého roku, kdy se podílel na podpoře startupů i na jiných projektech. Nyní se ale divizi Rockaway Ventures začíná věnovat naplno.

„V Jakubovi vidím kombinaci silné obchodní expertizy a zkušeností z několika odlišných světových trhů. To je hodnota, ze které může těžit málokterý startupový tým. Díky svým zkušenostem z investičního prostředí může startupům pomoct s přípravou na další kola financování a dodat kontext, ve kterém uvažují západní investoři,” říká o nové posile šéf Rockaway Ventures Viktor Fischer.

Rockaway Ventures dnes zastřešuje 14 startupů, u kterých se podílí na jejich rozvoji. Mezi ně například patří Brand Embassy, Techloop, ProductBoard, Presentigo, Socifi a desítka dalších firem.

Snažíme se startupům pomoct s překonáváním překážek, které jim brání v růstu. Obzvlášť tady, v regionu CEE, se často stává, že týmy přicházejí s fenomenálními nápady, ale chybí jim síla ponořit se do problému dostatečně hluboko – tak, aby se svým řešením prorazily i za hranicemi. A to je něco, co chceme změnit,” říká o své nové roli Jakub Daxner.

Jakub Daxner působil v jižní Africe, Austrálii a v dalších 11 zemích, kde pracoval především pro private equity klienty. Zvláště se orientoval na oblast digitálních technologií, telekomunikace a FMCG. Před nástupem do McKinsey pracoval v nadnárodní advokátní kanceláři Allen & Overy jako bankovní a finanční právník se specializací na banky a private equity.

Total
0
Shares
Další články