Rockaway Ventures obohatí Jakub Daxner, pomůže s expanzí na západ

Startupová divize Rockaway Ventures se dočkala nové posily v podobě Jakuba Daxnera, který má zkušenosti s vedením projektů ze 13 trhů jak na domácí půdě, tak v zahraničí. Do Rockaway, kde bude hledat nové startupy a současným pomáhat s jejich rozvojem, přichází z týmu McKinsey.

Jakub Daxner s Rockaway spolupracuje již od minulého roku, kdy se podílel na podpoře startupů i na jiných projektech. Nyní se ale divizi Rockaway Ventures začíná věnovat naplno.

„V Jakubovi vidím kombinaci silné obchodní expertizy a zkušeností z několika odlišných světových trhů. To je hodnota, ze které může těžit málokterý startupový tým. Díky svým zkušenostem z investičního prostředí může startupům pomoct s přípravou na další kola financování a dodat kontext, ve kterém uvažují západní investoři,” říká o nové posile šéf Rockaway Ventures Viktor Fischer.

Rockaway Ventures dnes zastřešuje 14 startupů, u kterých se podílí na jejich rozvoji. Mezi ně například patří Brand Embassy, Techloop, ProductBoard, Presentigo, Socifi a desítka dalších firem.

Snažíme se startupům pomoct s překonáváním překážek, které jim brání v růstu. Obzvlášť tady, v regionu CEE, se často stává, že týmy přicházejí s fenomenálními nápady, ale chybí jim síla ponořit se do problému dostatečně hluboko – tak, aby se svým řešením prorazily i za hranicemi. A to je něco, co chceme změnit,” říká o své nové roli Jakub Daxner.

Jakub Daxner působil v jižní Africe, Austrálii a v dalších 11 zemích, kde pracoval především pro private equity klienty. Zvláště se orientoval na oblast digitálních technologií, telekomunikace a FMCG. Před nástupem do McKinsey pracoval v nadnárodní advokátní kanceláři Allen & Overy jako bankovní a finanční právník se specializací na banky a private equity.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Slevomat rozjel vlastní fond, první investicí je Pizzatime

Tým pod vedením zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra, který má za úkol hledat lokální služby komplementární ke Slevomatu a rozšiřovat tak jeho potenciál na českém a slovenském trhu, oznámil první investici. Je jí majoritní vstup do společnosti Pizzatime, která je momentálně součástí akcelerátoru StartupYard.
Přečtěte si více

Najděte kontakty v jakékoli firmě díky WhoWorks.At

Jestli pořád nevíte, k čemu je vám vlastně dobrý LinkedIn kromě čekání na nabídku personální agentury, rozšíření pro webový prohlížeč WhoWorks.At vás dost možná bude zajímat. Během serfování po internetu vám totiž kdykoli řekne, kteří lidé z vaší sítě kontaktů a kontaktů vašich kontaktů na dané stránce pracují.
Přečtěte si více

Deset nejnesmyslnějších webových služeb

There's and app for that. Tohle rčení zná asi každý a je pravdou, že chudák starý internet se už dnes se stovkami tisíc mobilních aplikací nemůže měřit ani počtem, ani pestrostí použití. Pořád ale má pár zajímavých trumfů v rukávu díky lidem, kteří zřejmě nikdy neslyšeli další zajímavé rčení: To, že můžeš, ještě neznamená, že bys měl.