Nová aplikace pro iPhone pomůže odhalit rakovinu kůže

V Apple App Store se objevila zajímavá novinka. Pomocí aplikace Skin Scan si můžete naskenovat vaše znaménka a důmyslný algoritmus vám vypočítá, jestli se tyto kožní útvary vyvíjejí normálně.

Těžko říci, jestli nová aplikace Skin Scan udělá ze svých uživatelů uvědomělé lidi, kteří v případě potřeby včas navštíví lékaře, nebo hypochondry, kteří si budou zkoumat každou změnu na kůži. Rozhodně si ale tento rumunský startup získal důvěru investorů ze společnosti SeedMoney, která byla korunována počátečním vkladem 50 tisíc euro.

Jak to celé funguje? Aplikace si vyfotí vaše znaménko a pak použije vlastní algoritmus, kterým prozkoumá strukturu kůže. Na základě detailních znalostí aplikace vypočítá, jestli se zkoumané znaménko vyvíjí normálně, abnormálně, případně jestli zde hrozí riziko rakovinného melanomu.

Aplikace se také ptá na polohu, díky čemuž produkuje živé mapy ukazující, jak jsou na tom znaménka různě po světě. S přibývajícími údaji tak mohou vznikat poměrně zajímavé soubory dat. V tuto chvíli převládá barva zelená, což je docela dobré znamení.

Těžko říci, nakolik je aplikace Skin Scan spolehlivá. Za pozornost ale stojí, že se na jejím vývoji podílel tým dvanácti specialistů z různých oborů – mimo jiné dva dermatologové a dva matematici, kteří vytvářeli celý algoritmus. A když nic jiného, preventivní prohlídka určitě nikomu neuškodí.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Live na podzim zamíří do Prahy a Bratislavy

Třídenní startupový maraton pořádaný pod evropskou značkou Startup Live se na konci září přesune do Prahy a v půlce října do Bratislavy. Půjde navíc o hezkou ukázku spolupráce české a slovenské startup scény, obě události totiž připravují organizátoři společnými silami a rozhodli se je také propagovat společně.