Nike plánuje vlastní akcelerátor ve spolupráci s TechStars

Deset společností a pro každou tři měsíce času, 20 tisíc dolarů, hostingové služby a mentoring výměnou za šestiprocentní podíl pro TechStars. To je ve zkratce nový Nike+ Akcelerátor, který ve spolupráci s TechStars připravuje na příští rok známý výrobce sportovního oblečení, obuvi a doplňků.

Nike+ je platforma společnosti Nike, která se pomocí inovativních řešení snaží získat pro sport a aktivní životní styl co největší množství lidí. Nejnovější aktivitou v souvislosti s touto platformou je technologický akcelerátor Nike+ Accelerator, v jehož rámci budou mentoři školit desítku společností od března do června roku 2013. Podmínky pokud jde o věk členů týmu ani velikost společnosti žádné nejsou, jediným požadavkem je, že projekt bude mít obdobné cíle jako platforma Nike+. Účastnící se startup tedy musí pracovat na tvorbě řešení, které lidi “inspiruje a pomáhá jim vést aktivnější životní styl”.

Přihlášky lze vkládat na webu akcelerátoru do 3. února 2013. Nike si neklade podmínky ani ohledně země původu zájemců, hlásit se může kdokoliv a odkudkoliv. Tříměsíční program nicméně bude probíhat poblíž světové centrály Nike v Portlandu v americkém státě Oregonu, takže si vybraní účastníci ze zahraničí budou muset zařídit vízum pro pobyt na území USA. Se zařizováním víz slibují pomoc TechStars, kteří akcelerátor pro Nike zajišťují.

Týmy, které budou pro tříměsíční pobyt vybrány, dostanou na svůj startup 20 tisíc dolarů, hostingové služby a kanceláře zdarma. A samozřejmě také služby mentorů a vzdělání ohledně Nike+ API a mobilního SDK, jejichž funkce budou muset navržené projekty využívat. Výměnou za to obdrží TechStars šestiprocentní podíl v každé společnosti. Samotný Nike žádný podíl nenárokuje, nedává ale společnostem ani žádné garance pokud jde o spolupráci po ukončení plánovaného programu akcelerátoru. Na konci programu se všechny startupy představí investorům v rámci Demo Day, pro všechny účastníky je také připraven den v centrále Nike a den v Silicon Valley.

Více informací lze nalézt v sekci pro nejčastější dotazy na stránkách akcelerátoru.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startup Live na podzim zamíří do Prahy a Bratislavy

Třídenní startupový maraton pořádaný pod evropskou značkou Startup Live se na konci září přesune do Prahy a v půlce října do Bratislavy. Půjde navíc o hezkou ukázku spolupráce české a slovenské startup scény, obě události totiž připravují organizátoři společnými silami a rozhodli se je také propagovat společně.