New York, Toronto, Londýn: CzechInvest otevřel přihlášky pro startupy s chutí expandovat

Do 5. února 2019 přijímá CzechInvest přihlášky českých startupů, které by chtěly rozvinout své aktivity na zahraničních trzích v New Yorku, Torontu nebo Londýně. Na jaře příštího roku jsou pro ně připraveny několikadenní pobyty, během kterých proniknou do místních startupových komunit nebo představí své produkty a služby na technologických konferencích. Vedle úhrady nákladů ve výši 50 až 100 procent pro ně CzechInvest připravuje i bohatý doprovodný program.

V dubnu a květnu vezme CzechInvest startupy v rámci projektu CzechMatch na týdenní pobyty do Londýna (15. – 19. 4. 2019) a New Yorku (6. – 10. 5. 2019). Na setkáních s místní startupovou komunitou získají zpětnou vazbu a rady ohledně vstupu na zahraniční trh a budou mít možnost uzavřít nové obchody, navázat partnerství a zaujmout investory. S podporou projektu CzechMatch ve výši 50 až 100 procent CzechInvest letos již podobný program uspořádal, vedle New Yorku také v Singapuru.

„S tisícovkami startupů a desítkami co-workingových center, inkubátorů a akcelerátorů, které zde působí, je londýnské startupové centrum Silicon Roundabout právem srovnáváno s kalifornským Silicon Valley,“ říká Lucie Botha, zahraniční zástupkyně CzechInvestu ve Velké Británii.

„V Londýně spolupracujeme se zavedenou společností Startup Manufactory, díky které se českým startupům dostane profesionálního poradenství a příležitosti prezentovat svůj nápad přímo místním investorům,“ dodává Botha.

TechDay New York i Collision Toronto

S podporou projektu CzechDemo, také ve výši 50 až 100 procent, mají startupy možnost představit své produkty a služby na technologických konferencích TechDay New York (2. 5. 2019) a Collision Toronto (20. – 23. 5. 2019). I zde pro ně, vedle účasti na samotných konferencích, CzechInvest spolu s místními partnery připravuje řadu přednášek, workshopů a networkingových setkání, kde mohou navázat důležité kontakty. Dosud CzechInvest v rámci projektu CzechDemo doprovodil na 13 akcí po celém světě 40 českých startupů.

„New York je druhým největším startupovým ekosystémem na světě. Podle údajů z konce roku 2017 se zdejším startupům podařilo získat více investic než startupům ze Silicon Valley. Je také v pořadí třetí nejúspěšnější lokalitou ve vytváření tak zvaných unicornů, tedy startupů, které dosáhnou hodnoty jedné miliardy dolarů,“ uvádí Jan Chmelík, zahraniční zástupce CzechInvestu v New Yorku.

„I zde se naše startupy mohou spolehnout na profesionální služby zdejšího startupového odborníka, společnosti VentureOut, která má v oblasti mezinárodní akcelerace dlouholetou praxi,“ dodává Chmelík.

Termíny konání newyorských akcí projektů CzechDemo i CzechMatch se prolínají. Startupy, které se jich zúčastní, tak budou moci navštívit doprovodné akce jednoho i druhého. Do Kanady, konkrétně na konferenci Collision Toronto, vezme CzechInvest české startupy v rámci svých projektů vůbec poprvé. V minulosti se tato konference konala v New Orleans a za čtyři roky, které uplynuly od jejího prvního ročníku, se rozrostla na akci, která láká desetitisíce návštěvníků.

Total
0
Shares
Další články