Neuron Soundware získal investici 16 milionů od J&T Ventures

Neuron Soundware Pavla Konečného oznámil investici od J&T Ventures ve výši 16 milionů korun. Pražskému startupu má umožnit získat první klíčové trakce s jeho technologií strojového učení pro těžký průmysl.

„Tým Neuron Soundware nás neustále ohromuje svojí technickou zdatností a schopností se chopit velmi komplexního problému cestou inovativního přístupu a technologií. Tato technologie nabude ještě většího významu s nástupem internetu věcí,“ věří Adam Košík, managing director v J&T Ventures.

Investice, ve které kromě fondu figuruje soukromý investor, má startupu pomoci posílit tým, rozšířit okruh zákazníků o letecký, železniční a automobilový průmysl, a vylepšit současnou technologii. Konkrétně jde o zlepšení a zpřesnění fyzických zařízení a softwaru.

Samotný Neuron Soundware se v médiích v poslední době objevuje pravidelně. Loni se stal Vodafone Nápadem roku, vyhrál soutěž Conncet Vision to Solutions a prošel StartupYardem, od kterého získal i seed investici. Na TěchInternetech jsme ho zařadili na třetí místo Startupu roku 2016, loni taky oznámil spolupráci se Siemensem a byl přizván k účasti v Airbus Inovation Lab.

„Zvuk je komplexní a univerzální zdroj dat, což je důvodem, proč je v centru pozornosti výrobního průmyslu. Člověk nedokáže poslouchat najednou 100 leteckých či dieslových motorů po dobu tisíců hodin a cokoli z toho vyvodit. Náš stroj toto však dokáže a v případě, že se pokazí například jeden motor, může se toto poznání aplikovat na všechny zvuky, které stroj zaznamenal z minulosti, což významně zvyšuje schopnost rozpoznat chybný faktor a předejít tak případnému problému,“ popsal Pavel Konečný.

„Zvuk je všude, a my právě začínáme vidět, jak ho můžeme použít k tomu lépe chápat okolní svět,“ dodal.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Pixmac

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň rubriky, v níž vám představujeme aktuální projekty domácích průkopníků internetu. Tentokrát je tím startupem Pixmac, internetový obchod s fotografiemi, který se úspěšně dere mezi největší služby svého druhu pod vedením Vítězslava Války a pod dohledem Mitonu.
Přečtěte si více

TOP desítka celebrit masivně investujících do technologií

Ashton Kutcher a Tyra Banks v těchto dnech uzavřeli další vlnu financování do nákupní galerie TheHunt.com. A zdaleka nejsou jediní, kdo věří online startupům natolik, že do nich po nemalých částkách investují. Sestavili jsme desítku nejaktivnějších celebrit investujících do startupů. Nechybí Justin Bieber, Justin Timberlake ani Lady Gaga nebo Bono.