Neuron Soundware získal investici 16 milionů od J&T Ventures

Neuron Soundware Pavla Konečného oznámil investici od J&T Ventures ve výši 16 milionů korun. Pražskému startupu má umožnit získat první klíčové trakce s jeho technologií strojového učení pro těžký průmysl.

„Tým Neuron Soundware nás neustále ohromuje svojí technickou zdatností a schopností se chopit velmi komplexního problému cestou inovativního přístupu a technologií. Tato technologie nabude ještě většího významu s nástupem internetu věcí,“ věří Adam Košík, managing director v J&T Ventures.

Investice, ve které kromě fondu figuruje soukromý investor, má startupu pomoci posílit tým, rozšířit okruh zákazníků o letecký, železniční a automobilový průmysl, a vylepšit současnou technologii. Konkrétně jde o zlepšení a zpřesnění fyzických zařízení a softwaru.

Samotný Neuron Soundware se v médiích v poslední době objevuje pravidelně. Loni se stal Vodafone Nápadem roku, vyhrál soutěž Conncet Vision to Solutions a prošel StartupYardem, od kterého získal i seed investici. Na TěchInternetech jsme ho zařadili na třetí místo Startupu roku 2016, loni taky oznámil spolupráci se Siemensem a byl přizván k účasti v Airbus Inovation Lab.

„Zvuk je komplexní a univerzální zdroj dat, což je důvodem, proč je v centru pozornosti výrobního průmyslu. Člověk nedokáže poslouchat najednou 100 leteckých či dieslových motorů po dobu tisíců hodin a cokoli z toho vyvodit. Náš stroj toto však dokáže a v případě, že se pokazí například jeden motor, může se toto poznání aplikovat na všechny zvuky, které stroj zaznamenal z minulosti, což významně zvyšuje schopnost rozpoznat chybný faktor a předejít tak případnému problému,“ popsal Pavel Konečný.

„Zvuk je všude, a my právě začínáme vidět, jak ho můžeme použít k tomu lépe chápat okolní svět,“ dodal.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Školní sešit.cz

V rubrice představující aktuální projekty domácích průkopníků online byznysu se tentokrát podíváme na službu, kterou sice původně vyvinul student střední školy pro sebe a své kamarády, už za pár měsíců se ale pokusí uspět s ní ve Spojených státech i Velké Británii a následovat brzy mají další země.