Neuron Soundware získal investici 16 milionů od J&T Ventures

Neuron Soundware Pavla Konečného oznámil investici od J&T Ventures ve výši 16 milionů korun. Pražskému startupu má umožnit získat první klíčové trakce s jeho technologií strojového učení pro těžký průmysl.

„Tým Neuron Soundware nás neustále ohromuje svojí technickou zdatností a schopností se chopit velmi komplexního problému cestou inovativního přístupu a technologií. Tato technologie nabude ještě většího významu s nástupem internetu věcí,“ věří Adam Košík, managing director v J&T Ventures.

Investice, ve které kromě fondu figuruje soukromý investor, má startupu pomoci posílit tým, rozšířit okruh zákazníků o letecký, železniční a automobilový průmysl, a vylepšit současnou technologii. Konkrétně jde o zlepšení a zpřesnění fyzických zařízení a softwaru.

Samotný Neuron Soundware se v médiích v poslední době objevuje pravidelně. Loni se stal Vodafone Nápadem roku, vyhrál soutěž Conncet Vision to Solutions a prošel StartupYardem, od kterého získal i seed investici. Na TěchInternetech jsme ho zařadili na třetí místo Startupu roku 2016, loni taky oznámil spolupráci se Siemensem a byl přizván k účasti v Airbus Inovation Lab.

„Zvuk je komplexní a univerzální zdroj dat, což je důvodem, proč je v centru pozornosti výrobního průmyslu. Člověk nedokáže poslouchat najednou 100 leteckých či dieslových motorů po dobu tisíců hodin a cokoli z toho vyvodit. Náš stroj toto však dokáže a v případě, že se pokazí například jeden motor, může se toto poznání aplikovat na všechny zvuky, které stroj zaznamenal z minulosti, což významně zvyšuje schopnost rozpoznat chybný faktor a předejít tak případnému problému,“ popsal Pavel Konečný.

„Zvuk je všude, a my právě začínáme vidět, jak ho můžeme použít k tomu lépe chápat okolní svět,“ dodal.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Fejsbůček

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň rubriky, v níž vám představujeme aktuální internetové projekty domácích průkopníků online byznysu. Tentokrát je tím projektem Fejsbůček, služba s nezaměnitelným názvem spadající do kategorie těch, se kterými se snaží prorazit již fungující společnost.
Přečtěte si více

Badgeville změní každou stránku ve hru

Praktický nástroj ke zvýšení zapojení uživatelů přináší startup Badgeville. Po jednoduchém vložení do stránky nabídne nástroje, které čtenářům umožní získávat reputaci, odznaky a další typy odměn a tím je motivují k vyššímu zapojení a rozšiřování povědomí o stránce. Nezbytností je také přítomnost detailních analytických nástrojů.