NetVerify ověří platby kartou skrze webkameru

Online platby se opět posouvají o krok dále – je však otázkou, zda k větší efektivitě, nebo spíš komplikovanosti. Společnost Jumio přichází s novinkou NetVerify, která pomocí technologie rozpoznávání obrázků umožní ověření platby kartou skrze webovou kameru.

Aby se zabránilo podvodům s platebními kartami, obchodníci získávají snadnou metodu identifikace vlastníka platební karty. S pomocí nové technologie od Jumio budou moci na dálku zkontrolovat platební kartu a občanský nebo řidičský průkaz prostřednictvím webkamery nebo chytrého telefonu.

Po dokončení procesu nákupu podrží zákazník svou kartu a občanský nebo řidičský průkaz na chvíli před kamerou a aplikace NetVerify, která dokáže rozpoznat a ověřit obraz, tento doklad verifikuje. Do počítače přitom nejsou ukládána žádná data.

Jumio sice ještě neoznámilo název žádné služby, která se stane nositelem technologie, novinka už má ale řadu příznivců ze světa sociálních médií. Za všechny zmiňme Eduarda Saverina, spoluzakladatele Facebooku, nebo Peng T. Onga, zakladatele Match.com. Ve druhém kole financování, které vedl další “fanoušek” startupů Andreessen Horowitz, společnost zvýšila svou hodnotu na 25,5 milionů dolarů.

Via ST

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pokud chcete být úspěšní v Americe, odstěhujte se tam, radí STRV, Cleevio i další

Ve Spojených státech úspěšně působí několik startupů s českým původem a globálními ambicemi, zaměřených na vývoj mobilních aplikací. Pokud byste hledali průnik zkušeností, které během poměrně krátké existence udělaly, návod na úspěch je podobný: nastálo sídlí v USA. Byznys v Americe se z Evropy dělá jen velmi obtížně, shodují se zástupci těchto firem.