NetVerify ověří platby kartou skrze webkameru

Online platby se opět posouvají o krok dále – je však otázkou, zda k větší efektivitě, nebo spíš komplikovanosti. Společnost Jumio přichází s novinkou NetVerify, která pomocí technologie rozpoznávání obrázků umožní ověření platby kartou skrze webovou kameru.

Aby se zabránilo podvodům s platebními kartami, obchodníci získávají snadnou metodu identifikace vlastníka platební karty. S pomocí nové technologie od Jumio budou moci na dálku zkontrolovat platební kartu a občanský nebo řidičský průkaz prostřednictvím webkamery nebo chytrého telefonu.

Po dokončení procesu nákupu podrží zákazník svou kartu a občanský nebo řidičský průkaz na chvíli před kamerou a aplikace NetVerify, která dokáže rozpoznat a ověřit obraz, tento doklad verifikuje. Do počítače přitom nejsou ukládána žádná data.

Jumio sice ještě neoznámilo název žádné služby, která se stane nositelem technologie, novinka už má ale řadu příznivců ze světa sociálních médií. Za všechny zmiňme Eduarda Saverina, spoluzakladatele Facebooku, nebo Peng T. Onga, zakladatele Match.com. Ve druhém kole financování, které vedl další “fanoušek” startupů Andreessen Horowitz, společnost zvýšila svou hodnotu na 25,5 milionů dolarů.

Via ST

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kozubek: Jak investoři posuzují early stage projekty

Co investory zajímá při hodnocení mladých projektů a jak vnímají třeba otázku konkurence nebo osobního rizika? Do investorského myšlení nás nechal nahlédnout Tomáš Kozubek z investiční a poradenské skupiny Tarpan Partners. Článek vytvořil u příležitosti blížící se soutěže adVENTURE, kde zasedá v expertní porotě. A pokud si máme vybrat mezi propagací přes bannery nebo užitečné články, máme jasno.
Přečtěte si více

Videa z přednášky krále prezentací Nathana Golda

V pondělí 10. září se nám TechSquare postaral o zajímavý zážitek. Do Prahy dorazil kouč Nathan Gold, který po celém světě učí podnikatele i zaměstnance firem navrhnout, sestavit a hlavně odprezentovat přednášku tak, aby vyčnívala z davu a divákům zůstala na dlouho v hlavách. Nyní se na Nathana můžete podívat přímo v akci.