Německé startupy budou mít možná svoji burzu

Už příští rok na jaře se startupová scéna u našich západních sousedů dočká novinky. Nahrávají tomu výsledky německých voleb.

Autor myšlenky, bývalý ministr Philipp Rösler, se už do vlády nevrátí. Jeho FDP totiž prožila historický volební propadák.

Přesto se ale podle informací týdeníku Wirtschafts Woche jeho dítě nakonec ožije. Myšlenku totiž převzala německá burza. Nejmenovaný zdroj týdeníku tvrdí, že má dokonce až patnáct startupů, které jsou připraveny k veřejné emisi akcií.

Projekt už aktivně propaguje úspěšný německý podnikatel Stephan Schambach, který už na americkou burzu poslal dvě své firmy (Intershop a Demandware).  Organizuje přípravná setkání se zavedenými místními společnostmi jako třeba Mr. Spex, Bergfurst nebo Crossvertise.

Místní startupová scéna se chce i nechce vymanit z kopírovacího stereotypu. Němci dokáží převzít jakýkoliv úspěšný vzor z ciziny a precizně ho přizpůsobit aktuálním podmínkám tak, že leckdy překonají i originální službu. I přesto se tam ale stát snaží, jak pomocí speciálních seed fondů, tak teď i podporou speciální burzy.

Startupová burza má i své odpůrce. Lars Hinrichs, zakladatel služby Xing už ve svém záříjovém rozhovoru argumentuje tím, že nemá cenu zakládat další burzu, když ta stávající je startupům už tak jako tak otevřena.

via VC

Total
0
Shares
Další články