Největší startupový ekosystém v CEE obsadí 8 tis. m² vídeňského Design Toweru

Ve Vídni vzniká jeden největších startupových hubů na světě s názvem weXelerate. Na osmi tisících metrech čtverečních budou kooperovat startupy, korporáty, investoři a inkubátory, které mají za cíl vyvinout nové digitální obchodní modely se zaměřením na IoT, finanční technologie a média.

Projekt “weXelerate” se bude od léta 2017 rozkládat na čtyřech patrech vídeňského Design Toweru. Zatímco přízemí bude otevřeno široké veřejnosti a k dispozici všem návštěvníkům, kteří mají zájem o coworking, v dalších patrech budou zastoupeny přímo jednotlivé startupy, korporáty a další partneři. Startupové centrum bude otevřeno 365 dní v roce, a to 24/7.

Design Tower Wien

Vedle nejvýznamnějších rakouských startupů, jako např. Speedinvest, i5invest, Blue Minds Factory a Pioneers zde bude mít své sídlo i další stovka startupů. Mezi firmy, které již potvrdily spoluúčast na projektu, patří např. UniCreditBank Austria, T-Mobile, UNIQA, Wüstenrot či Ithuba Capital AG, které prostřednictvím plánovaného akceleračním programu umožní stovce startupů uchytit se na trhu.

Vybírat budou celkem z deseti tisíc projektů. Dalšími partnery projektu jsou také KPMG, primeCROWD, WeAreDevelopers, Hospodářská agentura města Vídně (Vienna Business Agency) či Rakouská hospodářská komora (WKO).

weXelerate1

Vídeň – město inovací a startupů

Výdaje na vědu se v rakouské metropoli pohybují okolo 3,55 procenta, což je více než unijní průměr evropské osmadvacítky (2,04 %). Celkem se výdaje na vědu a výzkum ve Vídni pohybují  okolo 2,9 miliard eur ročně. Je to zároveň město s největším počtem studentů v německy hovořícím prostoru.

Podpora nových obchodních modelů, startupů a hubů je zakotvena v městské strategii “Inovace 2020” ze září 2015. Vznik nového startupového centra v srdci Vídně je tak jen dalším logickým krokem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Webmium

Nový internetový projekt se dá rozjet různě. Z garáže, v rámci akcelerátoru, ve volném čase s kolegy z práce nebo rovnou s vydatnou podporou investora a početným týmem. Webmium jde poslední zmíněnou cestou a míří do vod, které již obývá další tuzemský úspěch - zavedená služba Webnode.