Nejpopulárnější money transfer appkou v ČR je Revolut, následovaný PayPal a Yandex.Money

Platformy umožňující převody peněz v Evropě zprostředkovávají transakce za celkových 160 miliard dolarů ročně. Jen v roce 2017 se z České republiky do zahraničí poslaly peněžní prostředky ve výši 2,1 miliardy dolarů (zejména na Slovensko) a více než 3,6 miliardy dolarů bylo převedených ze zahraničí do tuzemska.

Které ze služeb umožňujících snadné převody peněz jsou přitom nejpopulárnější? Na to se ve 31 evropských zemích podívala společnost NimbleFins. V České republice přitom vítězí britský fintech Revolut.

Top Money Transfer Apps (Finance Download Rank) – Česko

1. Revolut (10)
2. Paypal Mobile Cash (11)
3. Yandex.Money (20)
4. Transferwise (44)
5. Skrill (51)

Revolut má v České republice aktuálně 65 tisíc uživatelů. Jeho regionální manažer David Pavliska vidí několik důvodů úspěchu aplikace. „Dobré media coverage, lidi mají rádi inovativní, avšak spolehlivé platební metody a taky fakt, že při převodu šetří peníze,“ uvedl pro Tyinternety s dodatkem, že za Revolutem stojí schopný tým, marketing a PR.

Aby si tuhle pozici Revolut udržel i nadále, podle Pavlisky chystá na českém trhu představit další inovace, rozšířit platební metody i lokální tým. V neposlední řadě by mu měla pomoct také česká mutace, která byla spuštěna již koncem března.

Napříč sledovanými 31 zeměmi v Evropě byla nejstahovanější aplikace PayPal – dominující ve 22 zemích. Druhou nejpopulárnější byl Revolut s obsazenou první příčkou v sedmi zemích, kromě ČR například v Polsku, Portugalsku, Irsku či Rumunsku. Třetici nejstahovanějších pak uzavírá TransferWise.

Zdroj: NimbleFins

Výsledky průzkumu však mohou být mírně zkresleny. Data o stahování aplikací v kategorii finance byla sledována v období od 3. března do 1. dubna, avšak jen na App Storu od společnosti Apple, přičemž většina uživatelů v České republice využívá služby Androidu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Salát pěstovaný v obýváku i kurz hrdinství – hlasujte v Social Impact Award

Už jste slyšeli o aquaponii? Jde o metodu pěstování rostlin, která pro ně získává živiny chovem ryb. Taková zahrádka propojená s akvárkem. Jeden z projektů Social Impact Award ji chce dostat do domácností nejlépe všech. Nebo "dost übercool" obal Frusack jako ekologická verze igelitek – to jsou jen dva z dvanácti projektů společensky prospěšných startupů, které teď bojují o přízeň veřejnosti. Takže podívejte, jaké mají studenti nápady a rozhodujte o těch, které si odnesou v rámci SIA cenu.