Nejoblíbenější kategorií na Kickstarteru se staly hry

Z jedenácti projektů, které dosud na Kickstarteru získaly více než milion dolarů, je sedm her. Hry se pro svět crowdfundingu staly v průběhu letošního roku miláčkem a podíl peněz investovaných na Kickstarteru právě do této oblasti se z loňských 3,6 procenta zvýšil až na současných 23 procent.

Kickstarter zveřejnil velice zajímavá čísla o tom, jak si stojí jednotlivé kategorie projektů, a které jsou schopny přitáhnout největší pozornost a vybrat tak největší částky. V roce 2012 všem kategoriím kralují počítačové hry, na jejichž realizaci se dohromady vybralo neuvěřitelných 50 milionů dolarů. Druhou příčku pak obsadil film s 42 miliony, následuje ho design a jeho 40 milionů, hudba s 25 miliony a technologie s 16 miliony.

Hry při tom nebyly zdaleka vždycky v hledáčku veřejnosti. V roce 2009 se na tyto projekty vybralo pouze 48 tisíc dolarů, rok 2010 přinesl překročení hranice půl milionu, a i když se v roce 2011 příspěvky pro hry téměř zesedminásobily, stále činily jen 3,6 milionu. Ve srovnání s letošními 50 miliony je to téměř nicotná částka.

Herní kategorie se dělí na stolní a deskové hry a na hry počítačové. Největší podíl na celkovém úspěchu z pohledu objemu získaných peněz mají hry počítačové, ani ty stolní si ale nestojí špatně, neboť zase vedou v procentu úspěšně realizovaných projektů. Deskovek se realizuje 47 procent, zatímco počítačových her pouze 23 procent.

Čím je způsoben tak neuvěřitelný nárůst zájmu o alternativní tvůrce her je těžké říct. Možná již hráče přešla víra ve velké herní společnosti a naděje, že jejich zájmem je vydávat originální a neotřelé hry.

Via Kickstarter

Total
0
Shares
Další články