Nejlepší a nejhorší projekt TechCrunch Disrupt

Konference TechCrunch Disrupt už nějakou dobu zná svého vítěze a současně se spekuluje i o tom, kdo byl ze všech nejhorší. A ve výsledku je vlastně těžké říct, která z těchto dvou kategorií je zajímavější.

Oficiálním vítězem letošního Disrupt Cupu se stal facebookový projekt Shaker, jakási chatovací místnost v prostředí největší sociální sítě. Její zpracování simuluje bar, kde je možné volně se pohybovat a komunikovat s ostatními návštěvníky. Cílem není primárně vytvoření seznamky, spíše specifického chatu, přesto podle spoluzakladatele služby Yonatana Maoro není o flirtování nouze.

Pokud uvnitř Shakeru oslovíte jiného uživatele, otevře se nové chatovací okno jen pro vaši komunikaci a díky sdíleným informacím se ihned dozvíte například o společných zájmech nebo blízkých přátelích. Lze si prohlížet například i fotky, pokud se je uživatel rozhodne zpřístupnit. Tým Shakeru si odnesl hlavní cenu 50 tisíc dolarů, za sebou už má ovšem investici ve výši 3 milionů dolarů. Aplikace vznikla loni v červnu a má přibližně 10 tisíc uživatelů.

Shaker je jistě sympatická služba, podobně nás ale zaujal i příběh startupu, který server The Next Web vyhlásil vítězem kategorie “Most Useless Startup”. Tvůrci projektu TalkO’Clock prohlašují, že nechtějí být spojování s Chatroulette, to se jim ale splní jen těžko. Jejich systém totiž ráno propojí váš telefon s náhodným volajícím zapojeným do systému a ten se následně postará o originální budíček.

Jistě, dá se na tom najít řada zádrhelů a business model těžko udělá díru do světa, ale proč ta jízlivost? Představa, že místo otravného budíku zavolá někdo z druhého konce světa a postará se o zážitek, který nelze nijak předem odhadnout, je ve skutečnosti docela lákavá. Takový budíček člověka zaručeně probere a kdo ví, co všechno se může stát. Nejsou právě takovéhle bláznivé projekty tím, co podobným akcím dává duši? A vůbec, co byste na podobný budíček řekli vy?

Aplikace je každopádně v betaverzi k dispozici na Android Marketu, s českým číslem si ale bohužel zatím neporadí. Autoři slibují i systém filtrování uživatelů, který by měl vyřadit nevhodné telefonisty.

Via TNW, VB

Total
0
Shares
Další články
Mark Startup School, Zdroj: Flickr.com, Robert Scoble
Přečtěte si více

Inspirujte se: 7 věcí, které můžete beztrestně ukrást od konkurence. Včetně informací o fanoušcích

Základ řady startupů stojí na nápadech, které jejich tvůrci viděli někde jinde. Napadlo vás ale inspirovat se i konkurenčními postupy, demografií jejich online zákazníků nebo dokonce cizími požadavky v zákaznické podpoře? Je to výhodné: ukradněte přání uživatelů a získejte je na svou stranu – jednoduše, beztrestně a rychle. Přinášíme sedm rychlých typů, jak na to.