Nechte si vytvořit svůj startup. Nejlepší startupové generátory

Spousta lidí by chtěla prorazit s vlastním projektem, ale chybí jim ten pravý nápad. Spoustě jiných lidí zase připadá pohled na některé rádoby inovativní bezobsažné startupy směšný a chtějí to nějak originálně vyjádřit. Obě potřeby se spojují do jedné v podobě startupových generátorů – tak neváhejte a začněte podnikat!

Navíc je třeba uznat, že jde o téma velice aktuální. Do Česka se totiž letos valí peníze. Mraky peněz. Hned několik fondů spravovaných českými ministerstvy získalo evropské dotace v celkové výši stovek milionů až miliard korun, které mají během dalších let jít právě na podporu startupů všeho druhu. Nemluvě o soukromých penězích, kterých také dál přibývá. Problém ale je, že startupů tu není ani zdaleka tolik, aby mohly všechny ty peníze rozumně (s)potřebovat.

Řešení? Pomozte a udělejte si vlastní startup! A jestli nevíte jaký, nezoufejte. Na internetu se shodou šťastných okolností v poslední době objevilo několik užitečných a chytrých nástrojů, které vám s rozjezdem projektu pomohou. Přece všechny ty koruny a eura nebudeme vracet, nedej bože, aby se někde zakutálely… Tolik peněz na české startupy ještě nikdy nečekalo, tak neváhejte a splňte si svůj sen. Šanci má každý a utratit se tak jako tak musí.

Nápad je to hlavní

Podnikavý duch je jedna věc, ale jak vybrat tu jednu konkrétní věc, na kterou se vyplatí vsadit? Pro prvotní inspiraci nic neposlouží lépe než služba Now! Thats What I Call Startups. Prostě zmáčkněte velké červené tlačítko a nápad je tu. A pak další. A další. Je to návyková a navíc velice chytrá věc, protože vždy vychází z již existující úspěšné služby, kterou jen staví do nového kontextu. Google+ pro studenty? Wow! Flickr pro studia? To je ono! LinkedIn pro bufety? Že váháte…

Sami tvůrci služby mají o jejím potenciálu jasno a na stránce doslova píší něco, co se ani neodvažujeme překládat. Jestli se dokážete tvářit, že tomu rozumíte, další body pro vás – jste ideálním kandidátem na vedení tímto způsobem vygenerovaného startupu:

“Now! That’s What I Call Startups is a robust next generational game changer, data driven to eliminate low hanging fruit during the mission critical innovation process so you can rest assured you’re getting nothing but the best top of the line realtime solutions, guaranteed. The secret sauce in our core competency is the cutting edge “Force Me Hard” ideating technology, seamlessly meeting your needs with all the streamlined bells and whistles of scalability, leverage, and organic growth you’ve come to expect from our best practices paradigm shifting approach. Ideas cascade out of the box with meaningful synergy. And at the end of the day, it’s a win-win. Brand cuffs. What are those? Now! That’s What I Call Startups.”

Traduje se, že když to velké červené tlačítko zmáčknete dostatečně hodněkrát, zaklepe na vaše dveře kouzelný VC. Ale kdo ví…

Když základní koncept nestačí

Možná si ale říkáte, že taková myšlenka je pořád trochu málo na to, abyste na svůj vysněný projekt mohli sehnat peníze. Pokud potřebujete ještě trochu popostrčit, zkuste třeba thestartupgenerator.com. Oproti výše uvedenému nástroji sice vypadá hůře, namísto jedné úspěšné služby ale vždy zkombinuje hned tři. A to by v tom byl čert, aby něco jako “Photobucket meets PayPal meets justintv” nefungovalo.

Možná vás ale od rozjezdu vlastního podnikání odrazuje právě potřeba neustálého klikání v různých generátorech, abyste se dostali ke kloudnému nápadu. To je přirozené a pochopitelné. Pokud je tomu tak, Startup Idea Generator je stvořen přímo pro vás.

Nápady na této stránce se totiž generují automaticky vždy po několika vteřinách, takže stačí dostatečně dlouho sedět a zírat na monitor (případně lze proložit přestávkami). Jen si ten pravý nápad nesmíte nechat utéct, protože jak jednou zmizí, už se nijak dohledat nedá.

Opravdu kompletní servis pak nabízí generátor náhodných startupů od YCombinatoru, což jsou startupoví odborníci na slovo vzatí, takže lze jejich zkušenostem plně důvěřovat. Název, claim, popis, logo – najdete tu úplně všechno. Celé to navíc vypadá moc hezky, takže stačí udělat screenshot, hodit ho do prezentace a můžete běžet na schůzku s investorem.

Na rozdíl od předchozí jmenované služby je výhoda i v tom, že tento generátor vygeneruje pro každý startup unikátní link, můžete se tedy ke svému objevu kdykoliv vracet a snadno si vytvářet rozsáhlé databáze nadějných startupů pro sebe i své přátele, kdyby to z nějakého důvodu nevyšlo hned napoprvé.

Jméno, které prodává. A pak pitchovat

Jestli jste si už vybrali koncept, ale hledáte k němu také patřičně vyladěný název, máme i zde několik tipů. Úplně nejjednodušší cestu představuje stránka One Hundred Possible Names for your New Startup, která dělá jedinou věc a neotravuje žádnými zbytečnosti. Kdykoliv na požádání vyplivne na bílém pozadí stovku názvů, a když se žádný nelíbí, stačí ji otevřít znovu a je tu další stovka, případně tolik dalších stovek, kolik bude potřeba. Startup s názvem iTechnoRadiocracker nebo Unotystic může už zítra být váš. Podobnou službu, někdy i s možností vyhledávat volné domény, odvedou také služby jako Dotomator nebo Noemata a řada dalších.

Musíte se ale připravit také na to, že je třeba ovládnout i techniku takzvaného “pičování”. Tedy vyzbrojit se argumenty, proč právě vaše automaticky vygenerovaná myšlenka by měla vystoupit z davu. Existuje naštěstí spousta moderních a trendy slov, která jsou na investorech již ozkoušená, a také služby, které tato slova dávají dohromady. Třeba Startup Idea Generator kdykoliv poskytne neomezené množství inspirativních vět do prezentace.

Vždy je ale lepší kombinovat více zdrojů z více oblastí, abyste svým pitchem oslovili různě orientované investory. Doporučujeme proto připojit i několik silných motivačních frází z Corporate Bullshit Generatoru, ideálně prošpikovaných chytrými pojmy z Web Economy Bullshit Generatoru. Zaručujeme vám, že na takový pitch ani ten nejšťouravější investor nenajde odpověď.

A až s tím vším budete hotoví, rozhodně nám nezapomeňte napsat, kolik peněz se vám podařilo získat.

Total
0
Shares
Další články