Nation 1 spustil výběrové řízení. Hledá osm startupů, kterým dá milion eur

Nation 1 VC spustil výběrové řízení do svého akceleračního programu, který má začít v lednu 2020 v Praze a Brně. Hledá pět až osm startupů ve velmi rané fázi vývoje. Celý program bude trvat čtyři měsíce, během nichž budou moci vybrané startupy z fondu Nation 1 vyčerpat na svůj rozvoj až milion eur.

Nation 1 VC nazývá tento typ akcelerátoru prezenčním. Zakladatelům vybraných startupů totiž bude první měsíc programu poskytovat intenzivní mentoring a workshopy, kde bude zakladatelům pomáhat například s business plánem, s vyjasněním provozního nastavení nebo s přístupem ke globální startupové scéně a investorům.

Cílem pak je vytvořit MVP (minimum viable product) uvést svůj startup na trh a nakonec se zúčastnit demo-day. Během akcelerace budou moci startupy čerpat finance z fondu Nation 1. Pokud budou splňovat podmínky akcelerace, každý měsíc budou moci vyčerpat až 40 000 eur.

Hlavou mentorů bude Jakub Nešetřil, zakladatel Apiary a Česko.Digital. Dalšími mentory budou například Ondřej Krátký a Martin Rozhoň.

Do chystaného prezenčního akceleračního programu je možné se hlásit do 9. listopadu na https://nation1.vc/batch/form.

Vedle prezenčního akcelerátoru Nation 1 VC vede i individuální akceleraci, která běží celý rok a věnuje se pokročilejším startupům. Projekty do něho vstupují jednotlivě a program je jim šit přímo na míru. Přihlášky a dotazy lze zasílat na info@nation1.vc

Šéfkou akceleračních programů za Nation 1 VC je Petra Končelíková, která sama podniká v Česku a Evropě již 18 let a se startupy má bohaté zkušenosti například z Node5 či vzdělávací instituce iCollege.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Lidskásíla.cz: Startup, který teď poletí. Aspoň podle Tomáše Čupra. Do firmy investoval miliony

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.