Národní kolo CESA ovládl Neuron soundware, startupem roku je Spaceflow

25.09.19. Praha, Central European startup awards, agentura Fenek, předávání cen, finále,

Celkem 12 nejlepších českých startupů a osobností si převzalo cenu ve 14 kategoriích šestého ročníku národního kola Central European Startup Awards. Mezi oceněnými jsou Spaceflow jako Startup of the Year či Neuron soundware, kteří budou společně s dalšími vítězi reprezentovat Česko na středoevropském finále v Bukurešti. V rámci doprovodného programu zároveň proběhla diskuze žen ve startupech pod taktovkou agentury Fenek, která národní kolo CESA koordinovala.

V letošním národním kole Central European Startup Award (CESA) bylo nominováno přes tři sta českých startupů a osobností. Do užšího výběru se dostalo 39 z nich. Vítěze v jednotlivých kategoriích vybrala odborná porota a také veřejnost, která mohla hlasovat online.

“CESA je hlavně o přátelské atmosféře a mezinárodním přesahu. Soutěž dává startupům možnost se setkat a soutěžit bez stresujícího pitchování porotě. Účast v soutěži je navíc zdarma, takže se mohou přihlásit velké i začínající projekty,” říká Klotylda Marková z agentury Fenek, která národní kolo organizovala.

Soutěž probíhala celkem ve 14 kategoriích, jejichž vítězové budou Česko reprezentovat na středoevropském finále 21. listopadu v Bukurešti. Nejvíce cen si odnesl systém na rozpoznávání zvuku strojů a odhalení jejich poruch Neuron soundware, a to v kategoriích Best AI/ Machine Learning Startup, Best IoT Startup a Founder of the Year pro Pavla Konečného, CEO Neuron Soundware.

Startupem roku se stalo Spaceflow, které svou aplikací zvyšuje komfort v budovách díky propojení majitelů, nájemců a návštěvníků pomocí komunikační platformy. Mezi dalšími vítězi se pak objevila aplikace Záchranka nebo Pavlína Zychová z MyStay v kategorii Female Role Model of the Year.

Právě ženy a jejich role ve startupech byly tématem panelové diskuse moderované Irenou Zatloukalovou z agentury Fenek. Jarmila Kowolowská (Grason), Eva Peterková (Blabu) a Markéta Bláhová (Daytrip) se mimo jiné shodly, že je ve startupech důležitá rozmanitost. A to v zastoupení můžu a žen stejně jako různých věkových skupin nebo národností. Fenek diskusí navázal na seriál Ženy ve startupech, který již několik let připravuje ve spolupráci se serverem tyinternety.cz.

Mezi udílením jednotlivých cen pak Jakub Císař z právní kanceláře NOVALIA prozradil, na co by si měli dát startupy při svém fungování pozor a jak jim mohou pomoci. Markéta Havlová z CzechInvestu zase přiblížila, jak dokáže být jejich agentura nápomocná, pokud chce startup prorazit v zahraničí, třeba v Silicon Valley. CzechInvest i NOVALIA byli zároveň partnery letošního ročníku národního kola CESA.

Seznam letošních vítězů

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Alex Payne uvádí: BankSimple, banka, která změní status quo

Kdo se trochu zajímá o dění okolo mikroblogovacího Twitteru, jistě už zachytil jméno Alex Payne. Jeden z prvních zaměstnanců společnosti a hlavní mozek stojící za Twitter API se po třech letech rozhodl společnost opustit kvůli projektu, který zní více než zajímavě. Cíl BankSimple není o nic menší, než vybudovat banku budoucnosti. Takovou, která bude jednodušší, online a hlavně bez poplatků.