Nápad roku nebo Rozjezdy – začíná další kolo operátorských startupových soutěží

Operátoři hledají zajímavé nápady různými způsoby. Kromě vlastních akcelerátorů využívají často i soutěže. A dve z nich zrovna začínají.

Dnes startuje už sedmý ročník soutěže Vodafone Nápad roku. Soutěž  pro všechny, kteří mají na papíře nebo ve fázi rozjezdu zajímavý podnikatelský nápad a chtějí pomoci s jeho uvedením na trh. I letos se bude soutěžit ve třech kategoriích, z nichž dvě jsou určeny studentům. Přihlásit se do soutěže je možné až do 10. května na webu www.napadroku.cz.

„Za uplynulých šest let se do soutěže přihlásilo přes 765 projektů. Soutěžící za tu dobu získali finanční a věcné ceny za téměř 6 milionů korun a jejich firmy získaly investice v celkovém objemu více než 47 milionů korun. Také letošní ročník umožní několika dalším lidem naplnit své podnikatelské sny,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Přihlášky začne brzy přijímat i T-Mobile. Od 3. do 24. března se na www.rozjezdyroku.cz mohou hlásit všichni, kteří nepodnikají déle než 12 měsíců nebo se ke startu teprve chystají.  Soutěží, která se letos koná už počtvrté a pořádá ji T-Mobile, prošla více než tisícovka podnikatelů, od kaváren po internetové obchody.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pozvánka: Social Cloud Hackathon již 20. dubna

Dvanáctihodinový hackathon pro všechny vývojáře mobilních sociálních sítí proběhne příští pátek v TechSquare. Stane se tak sice s podporou Microsoftu, aplikace se ale budou vyvíjet pro Android a iOS stejně jako pro Windows Phone. Zvítězí ta aplikace, která se po měsíci bude moci pochlubit největším počtem stažení.
Přečtěte si více

WunderCar a uberPOP se začínají prát o pražské řidiče, Jízdomat je v klidu

Jestli jste někdy toužili alespoň na chvíli zkusit, jaké to je být taxikářem, dnes si takový zážitek můžete dopřát i bez licence. Služby uberPOP a WunderCar se do českých ulic pokoušejí přinést koncept občanů taxikářů, byť v Česku zatím jen pár týdnů a pouze v Praze. Experimentuje i zavedený Jízdomat, který zatím úspěšně konkuruje hlavně vlakům a autobusům.