Nápad roku nebo Rozjezdy – začíná další kolo operátorských startupových soutěží

Operátoři hledají zajímavé nápady různými způsoby. Kromě vlastních akcelerátorů využívají často i soutěže. A dve z nich zrovna začínají.

Dnes startuje už sedmý ročník soutěže Vodafone Nápad roku. Soutěž  pro všechny, kteří mají na papíře nebo ve fázi rozjezdu zajímavý podnikatelský nápad a chtějí pomoci s jeho uvedením na trh. I letos se bude soutěžit ve třech kategoriích, z nichž dvě jsou určeny studentům. Přihlásit se do soutěže je možné až do 10. května na webu www.napadroku.cz.

„Za uplynulých šest let se do soutěže přihlásilo přes 765 projektů. Soutěžící za tu dobu získali finanční a věcné ceny za téměř 6 milionů korun a jejich firmy získaly investice v celkovém objemu více než 47 milionů korun. Také letošní ročník umožní několika dalším lidem naplnit své podnikatelské sny,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Přihlášky začne brzy přijímat i T-Mobile. Od 3. do 24. března se na www.rozjezdyroku.cz mohou hlásit všichni, kteří nepodnikají déle než 12 měsíců nebo se ke startu teprve chystají.  Soutěží, která se letos koná už počtvrté a pořádá ji T-Mobile, prošla více než tisícovka podnikatelů, od kaváren po internetové obchody.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Americký gigant GoDaddy.com koupil česko-slovenský startup M.Dot

Tahle zpráva nám udělala hodně velkou radost. Hostingový a doménový poskytovatel GoDaddy.com právě oznámil převzetí služby M.Dot, která je mobile-first řešením na tvorbu webových stránek. Startup v roce 2011 společně založili Dominik Balogh ze Slovenska a Pavel Serbajlo z Česka, nyní celkem pětičlenný tým kromě nich čítá ještě další tři české vývojáře.