Na světě je sociální vyhledávač, jmenuje se Sentimnt

Britský startup Sentimnt přináší nový systém vyhledávání a další důkaz, že by si Google se svými aktivitami na poli sociálních sítích měl pospíšit. Nástroj umožňuje snadné hledání ve vašich statusech a statusech přátel napříč několika sítěmi.

Sentimnt umí podle zadaných parametrů prohledat účty na sociálních sítích a dalších službách, mezi které patří zejména Facebook, Twitter, Gmail a Google Reader. Na rozdíl od Google vyhledávače se mnohem snáze dopátráte zejména toho, co jste už jednou četli a chcete se k tomu vrátit. Velkou výhodou je, že se při tom nemusíte prokousávat množstvím nechtěných zdrojů z nejrůznějších koutů internetu. I po delším čase tak snadno najdete například odkaz na událost, bar či restauraci, kterou vaši přátelé kdysi chválili.

Elektronický pamatovák na sociální média

S něčím podobným už dříve přišel vyhledávač s názvem BlogCatalog, jeho specifikem je však velmi úzké zaměření na sféru bloggingu. Sentimnt se naproti tomu rozhodl oslovit mnohem širší uživatelskou základnu, neboť jen málokterý uživatel internetu je dnes sociálními médii nedotčený. Novinka si klade ambiciózní cíl stát se v oblasti sociálních médií automatizovanou pamětí většiny uživatelů a zefektivnit tuto sféru života.

Jako úložiště veškerých informací využívá startup síť GoGrid, která je podle jeho zástupců obzvláště bezpečná. Sentimnt deklaruje, že žádná z uživatelových dat nejsou ani analyzována, ani dále distribuována, a všechna jsou nevratně vymazána po zrušení účtu. Aby uživatelé mohli vyhledávání maximálně personalizovat, umožňuje jim služba přidat více webových stránek do seznamu hlavních zdrojů.

Nejdražší verze za pět dolarů

V tuto chvíli je k dispozici beta verze zdarma, díky níž lze vyzkoušet všechno, co Sentimnt umí. Po spuštění ostré verze bude na výběr ze tří uživatelských přístupů. Základní plán Basic zůstane bez poplatku (uložení až 5000 článků či odkazů, obsahuje reklamu), verze Plus za jeden dolar (neomezené ukládání, bez reklamy, jeden Gmail účet) a plán Premium za pět dolarů měsíčně (neomezený počet Gmailových účtů a různé vychytávky pro pracovní týmy). Pro studenty, kteří se přihlásí skrze svou univerzitní adresu, bude zdarma i plán Plus.

Via ST

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

7 nových firem ze StartupYardu představuje svoje weby

Sedm nových firem, sedm různých oborů, pět zemí. Nové firmy z akcelerátoru StartupYard jdou po prvním měsíci mentoringu poprvé s kůží na trh a spouští své veřejné webové stránky. Letošní firmy, které založilo dohromady 20 podnikatelů, byly vybrány jako nejslibnější ze 60 přihlášek z celé Evropy, ze 60 % mimo Českou republiku. Všechny projekty se zaměřují na data, vyhledávání a analytiku.