Na přihlášky do letošních Rozjezdů zbývá poslední týden

T-Mobile pořádá třetí ročník soutěže Rozjezdy na podporu podnikatelských začátečníků, letos poprvé také se studentskou kategorií. Celkem 84 vítězů získá od operátora finanční příspěvek a služby zdarma, od Samsungu potřebné technické vybavení a od České spořitelny podnikatelský účet na pět let zdarma – vše v celkové hodnotě 9 milionů.

Registrace projektů do soutěže je na www.rozjezdyroku.cz otevřena do 5. května. Vítán je každý, kdo začal podnikat v posledních 12 měsících nebo teprve plánuje s podnikáním začít. Přihlášené projekty v každém z krajů projdou a ohodnotí poroty, kde zhruba polovina zástupců pochází z regionu: jsou to jak úspěšní účastníci loňského ročníku Rozjezdů, tak regionální podnikatelé, zástupci univerzit nebo Svazu měst a obcí.

Během května a června se tým Rozjezdů vydá do devíti krajských měst, kde proběhnou semináře s přednáškami na témata jednání s úřady, marketing, byznys plán a další. Loni a předloni workshopy prošlo skoro sedm set účastníků. Tato školení jsou zdarma a jsou otevřena široké veřejnosti, stačí se předem registrovat na webu. Právě na seminářích zasednou poroty, vyslechnou autory nejnadějnějších přihlášek a vyberou vítězné projekty. Zároveň dostanou všichni vítězové možnost konzultovat své každodenní problémy s odborníky.

“Kolem Rozjezdů se vytvořila aktivní komunita. Setkáváme se na našich stránkách na Facebooku, na blogu i osobně. Řada účastníků spolupracuje i obchodně. Navíc se ukazuje, že Rozjezdy pomohou i v nepříjemných situacích. Pro rozvoz pacientů, obor, ve kterém podniká loňská vítězka Romana Tvarůžková, se na přelomu roku změnila zákonná pravidla. Změna mohla být likvidační, s pomocí právníků a ostatních se naštěstí podařilo opravit vše tak, aby mohla Novodobá sanitka fungovat i dál. Pomáháme a máme z toho radost,” říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti v T-Mobile.

Rozjezdy prošlo sedm stovek firem a nápadů

V prvním ročníku vyhrála českobudějovická půjčovna Dvojkola.cz Marie Žvakové. Dnes je to úspěšná firma, a nejen ona. Všichni vítězové z prvního ročníku stále podnikají, dva museli svůj původní projekt opustit, ale našli jiný obor. Sportovní oblečení Fraise má prvního zaměstnance. Nanozicky.cz ze Smržovky, původně e-shop s capáčky, prodává už pouze vlastní značku Dadoos, dodává i do zahraničí a rozšiřuje nabídku o dětské oblečení. Restartskateboards, vítězové tehdejší Ceny poroty, už se nesoustředí jen na výrobu, ale i recyklaci skateových desek. Soutěžící z Vysočiny, studenti, kteří založili PKV Projekt, dokonce přišli s energetickým průkazem a ovládli 15 % trhu s nemovitostmi.

Do Rozjezdů 2012 bylo přihlášeno 360 projektů. Několik teprve startuje, například pražské coworkingové centrum Baby Office, ale někteří už prosperují, jako Adaptia (šije oblečení pro postižené na vozíku), Alesio (obchoduje s kávou a kávovary pro kanceláře a restaurační provozy), MagsBags je zavaleno šitím nových a nových svačinových kapes, Veselá razítka budou nabírat zaměstnance.

Všechny finalisty minulých ročníků si můžete prohlédnout zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Potřebujete nakopnout? Ještě dva týdny se lze hlásit do “lidského akcelerátoru” TechPeaks

Především na talentované jednotlivce ze zemí střední a východní Evropy či Ruska se zaměřuje zajímavý program TechPeaks. Šestiměsíční projekt dá v italském Tridentu dohromady designéry, programátory a podnikatele, aby společně vytvořili týmy kolem vybraných projektů a dotáhli je až k investici nebo do velkých akcelerátorů. Mezi partnery programu jsou například Seedcamp, Founders Institute, Mind the Bridge, Eleven, H-Farm, Geekaccelerator nebo iCatapult.
Přečtěte si více

Obrazem: Navštívili jsme Wayru. A začínáme věřit, že něco změní

Pražská pobočka globálního akceleračního programu Telefóniky otevře své brány už příští rok. Nevídaný projekt, který má pro telekomunikačního obra najít mezi stovkami až tisícovkami startupů nový velký byznys do budoucna a tedy i možnou záchranu, je svým rozsahem ohromující. A přesto se zdá, že jakkoliv je to na první pohled nepravděpodobné, za vším skutečně stojí startupový duch.