Na přihlášky do letošních Rozjezdů zbývá poslední týden

T-Mobile pořádá třetí ročník soutěže Rozjezdy na podporu podnikatelských začátečníků, letos poprvé také se studentskou kategorií. Celkem 84 vítězů získá od operátora finanční příspěvek a služby zdarma, od Samsungu potřebné technické vybavení a od České spořitelny podnikatelský účet na pět let zdarma – vše v celkové hodnotě 9 milionů.

Registrace projektů do soutěže je na www.rozjezdyroku.cz otevřena do 5. května. Vítán je každý, kdo začal podnikat v posledních 12 měsících nebo teprve plánuje s podnikáním začít. Přihlášené projekty v každém z krajů projdou a ohodnotí poroty, kde zhruba polovina zástupců pochází z regionu: jsou to jak úspěšní účastníci loňského ročníku Rozjezdů, tak regionální podnikatelé, zástupci univerzit nebo Svazu měst a obcí.

Během května a června se tým Rozjezdů vydá do devíti krajských měst, kde proběhnou semináře s přednáškami na témata jednání s úřady, marketing, byznys plán a další. Loni a předloni workshopy prošlo skoro sedm set účastníků. Tato školení jsou zdarma a jsou otevřena široké veřejnosti, stačí se předem registrovat na webu. Právě na seminářích zasednou poroty, vyslechnou autory nejnadějnějších přihlášek a vyberou vítězné projekty. Zároveň dostanou všichni vítězové možnost konzultovat své každodenní problémy s odborníky.

“Kolem Rozjezdů se vytvořila aktivní komunita. Setkáváme se na našich stránkách na Facebooku, na blogu i osobně. Řada účastníků spolupracuje i obchodně. Navíc se ukazuje, že Rozjezdy pomohou i v nepříjemných situacích. Pro rozvoz pacientů, obor, ve kterém podniká loňská vítězka Romana Tvarůžková, se na přelomu roku změnila zákonná pravidla. Změna mohla být likvidační, s pomocí právníků a ostatních se naštěstí podařilo opravit vše tak, aby mohla Novodobá sanitka fungovat i dál. Pomáháme a máme z toho radost,” říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti v T-Mobile.

Rozjezdy prošlo sedm stovek firem a nápadů

V prvním ročníku vyhrála českobudějovická půjčovna Dvojkola.cz Marie Žvakové. Dnes je to úspěšná firma, a nejen ona. Všichni vítězové z prvního ročníku stále podnikají, dva museli svůj původní projekt opustit, ale našli jiný obor. Sportovní oblečení Fraise má prvního zaměstnance. Nanozicky.cz ze Smržovky, původně e-shop s capáčky, prodává už pouze vlastní značku Dadoos, dodává i do zahraničí a rozšiřuje nabídku o dětské oblečení. Restartskateboards, vítězové tehdejší Ceny poroty, už se nesoustředí jen na výrobu, ale i recyklaci skateových desek. Soutěžící z Vysočiny, studenti, kteří založili PKV Projekt, dokonce přišli s energetickým průkazem a ovládli 15 % trhu s nemovitostmi.

Do Rozjezdů 2012 bylo přihlášeno 360 projektů. Několik teprve startuje, například pražské coworkingové centrum Baby Office, ale někteří už prosperují, jako Adaptia (šije oblečení pro postižené na vozíku), Alesio (obchoduje s kávou a kávovary pro kanceláře a restaurační provozy), MagsBags je zavaleno šitím nových a nových svačinových kapes, Veselá razítka budou nabírat zaměstnance.

Všechny finalisty minulých ročníků si můžete prohlédnout zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Ondřejem Raškou

Při trochu netradičním rozhovoru jsme ve sklepě vyzpovídali Ondřeje Rašku z Mitonu, který se po necelém čtvrt roce vrátil ze Spojených států. Téma se tak točilo hlavně kolem startupů a investic a Ondra nám mimo jiné prozradil to, že Miton chce v dalších několika letech investovat kolem 100 milionů korun do několika různých projektů v Česku a blízkém zahraničí.