Na přihlášení do StartupYardu zbývá týden, zájem je i v cizině

V pátek 11. ledna se definitivně uzavře možnost hlásit se do dalšího běhu akceleračního programu StartupYard. Termín se tak o něco málo posunul a zájemci získali čtyři dny k dobru. Mezi přihlášenými jsou kromě domácích projektů už i týmy z Itálie, Maďarska či Bulharska.

Třetí šestiměsíční akcelerační program začne 1. března 2013. “Hledáme sedm až deset firem z celé střední Evropy, kterým společně s 90 mentory – podnikateli a investory – chceme pomoci k úspěšnému startu a růstu. Díváme se zejména na technologické projekty, které mají ambice jít do světa.,” říká Nikola Rafaj ze StartupYardu.

Dosud StartupYardem, který funguje od září 2011, prošlo 17 firem se zakladateli z pěti zemí. “Naše výsledky jsou zatím ve srovnání se světovými akcelerátory skromné. Na desetimilionové investice je zatím brzy, za úspěch považujeme zejména 15 běžících firem, z nichž jedna je již odkoupená,” doplňuje Rafaj. Neúspěšné tak dosud byly jen dvě společnosti, osm dalších naopak získalo investici a celkem zaměstnávají projekty ze StartupYardu už 64 lidí.

  • 3 měsíce akcelerační program + 3 měsíce sdílených kanceláří v TechSquare
  • investice 200 tisíc korun za 10% obchodní podíl ve firmě
  • přihlášky do 11. ledna 2013 na startupyard.cz/application

StartupYard je pražský akcelerátor pro začínající technologické startupy, jehož cílem je pomoci firmám postavit životaschopný produkt, rychle odstartovat a připravit se na případnou investici. Je členem Global Accelerator Network, sítě předních světových akcelerátorů. Pokud vám snad chybí nápad, nechte se inspirovat třeba tímhle článkem od Robina Raszky. A jestli vám náhodou nechybí víc než jen nápad, to můžete zjistit díky článku Rastislava Turka.

Total
0
Shares
Další články