Na Demo Day StartupYardu se představí šest firem, Spectu je prodáno

StartupYard zakončí svůj třetí běh na Demo Day, večeru, kde startupy představí, co vytvořily za uplynulé tři měsíce. Pokusí se přesvědčit zákazníky, investory, novináře i případné zaměstnance. Vítěz bude mimo jiné moci prezentovat na jedné z největších konferencí pro startupy na podzim 2013 (název konference bude jedním překvapení večera). Do kalendáře si pište úterý 4. června od 18 hodin v MeetFactory.

Hned dvě zajímavé zprávy přicházejí z pražského akcelerátoru StartupYard. Kromě toho, že se na chystaný Demo Day sjedou zajímaví investoři a podnikatelé nejen z České republiky, byl ohlášen také exit projektu Spectu (interaktivní jídelní lístky pro iPady) z minulého běhu. Kupuje ho česká společnost Septim, výrobce pokladních systémů. Podle všeho sice rozhodně nepůjde o nijak závratnou částku, i tak by ale prodej mohl být pro tým dobrým startem a pozitivním signálem pro ostatní.

O budoucnosti šesti projektů z aktuálního běhu se bude rozhodovat na Demo Day (příští úterý 4. června), který přivítá 250 podnikatelů, investorů, novinářů a příznivců. A jelikož na místě bude řada lidí, kteří hledají slibné firmy (třeba porotci Michael Schuster a Wilken Burns), může být akce šancí i pro ostatní – porotci jsou připraveni se předem setkat i s dalšími českými startupy. Hodnotit představené projekty přijedou zkušení podnikatelé a investoři:

  • Wilken Bruns, ředitel Startupbootcamp Berlin, patří mezi nejlepší akcelerátory v Evropě
  • Michael Schuster, partner fondu venture kapitálu SpeedInvest, hledají investice ve střední Evropě
  • Amit Paunikar, zakladatel mediastudio, nástroje na postprodukci videa, ex Google a Yahoo!
  • Michal Truban, zakladatel slovenských WebSupport a Nicereply

Prezentovat se bude šest firem:

  • Yummy Food (Česká republika) – Kristina Šedivá byla před třemi měsíci zaměstnaná v módním vydavatelství, nyní rozváží jídlo stovkám lidí v kancelářích v Praze 4 a 5.
  • Works.io (Kanada a Švýcarsko) – Švýcarský galerista a kanadský designer se rozhodli pomoci výtvarným umělcům s jejich kariérou, vytvořili nástroj, který mapuje jejich kariéru a propojuje s galeriemi a sběrateli umění
  • Hlídačky.cz (Česká republika) – Rodiče si můžou během pár chvil vybrat ženu/muže na hlídání dětí, ověří si jejich zkušenosti a rovnou zamluví.
  • StartitUp (Spojené státy) – Každý měsíc vznikne ve světě 50 tisíc startupů, jen 10 procent jich přežije. StartitUp pomáhá již 1500 začínajícím firmám přehledným průvodcem podnikání, který pomůže vyvarovat se zbytečným chybám.
  • AirCharts (Česká republika) – Webové analytiky měří úspěšnost prodejů přes internet, jejich zprovoznění ale trvá hodiny až dny. Česká služba AirCharts umožňuje vytvořit analýzy během pár minut a přehledně v nich číst. O projektu se nedávno rozepsal Petr Šimeček z Kebooly.
  • Travelatus (Rusko) – Původně služba pro cestovatele obecně, nyní pro fanoušky hudebních skupin, kterým pomůže ve snadném naplánování cesty na koncert, včetně letenek a hotelů, kde pobývají další fanoušci.

Total
0
Shares
Další články