Na český trh vstupuje eToro, sociální obchodní síť umožňující kopírovat úspěšné investory

Sociální obchodní síť eToro oznámila vstup do České republiky, podporuje ji Sberbank. Platforma je nově dostupná v českém jazyce a umožňuje investorům komunikovat, projednávat své investiční strategie nebo kopírovat úspěšnější investory. Aktuálně eviduje více než devět milionů registrovaných investorů ze 170 zemí světa.

Čeští uživatelé nyní mají přístup k obchodování s více než 1 200 nástroji – od akcií, ETF a měnových kurzů po různé indexy a největší světové kryptoměny. eToro nabízí tři způsoby investování v závislosti na investičních zkušenostech a strategii klienta:

  • CopyTrader umožňuje automaticky kopírovat obchody provedené nejlepšími investory. Tento způsob byl podle společnosti vyvinut hlavně pro obchodníky, kteří nemají dostatek času nebo zkušeností s používáním tradičních metod online obchodování.
  • CopyFunds je prostředek k investování na více trzích na základě předem stanovených investičních strategií. Společnost jako příklad uvádí BigTech CopyFund umožňující investorům přístup do oblastí, jako jsou telekomunikace, zábava, e-commerce či softwarová řešení. CopyFund je spravovaný investiční komisí eToro, která pravidelně vyvažuje jeho alokace.
    • Pro zkušené investory je přístupné manuální obchodování. Klienti mohou také vyzkoušet různé strategie a úrovně rizika pomocí demo verze s virtuálním vkladem sto tisíc dolarů. K dispozici jsou také vzdělávací příručky a instruktážní videa.

„Vztah se Sberbank v dalších částech světa nám umožnil získat významný počet investorů, k nimž bychom se jinak velmi pravděpodobně složitě dostávali. Chceme na tomto úspěchu stavět a dále rozšiřovat naši globální komunitu. Vstup do České republiky je toho jasným důkazem,“ uvedl Yoni Assia, generální ředitel eToro.

„Sberbank CZ podporuje nové technologie a využívání robotiky v bankovnictví. eToro unikátně propojuje svět investic se sociálními sítěmi. A s uvedením na český trh se lokálním investorům otevírá možnost komunikovat a vzájemně se propojovat při rozhodování o svých investicích,” říká Jiří Antoš, člen představenstva Sberbank CZ.

Total
0
Shares
Další články