Mobilní platební startup Square stojí přes miliardu dolarů

Square, startup zaměřený na mobilní platby, získal v Series C od Kleiner Perkins Caufield & Byers investici ve výši 100 milionů dolarů při tržním ocenění více než jedné miliardy.

V lednu tohoto roku obdržel Square investici 27,5 milionu dolarů při ocenění 240 milionů dolarů, jedná se tedy o více než čtyřnásobný nárůst hodnoty společnosti během necelých šesti měsíců. V současnosti přes Square protéká v platbách asi 3 miliony dolarů denně a celkový počet plateb je přes milion měsíčně.

Čtečka platebních karet Square

Square nabízí několik různých platebních modelů. Kromě zařízení, která umožňují komukoliv přijímat přes chytrý telefon platební karty, nabízí i variantu běžného mobilního placení, která by měla konkurovat nové technologii NFC. K tomuto placení je třeba provést check-in v obchodě, vybrat si zboží a následně zaplatit přes Square účet. Jedinou nevýhodou je, že účet musí mít jak platící, tak příjemce platby. Američtí obchodníci tyto účty ale prozatím mívají spíše vyjímečně, ve zbytku světa je prodejci nemají vůbec.

Via TC, cnet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dušan Vítek: Peníze jsou blbá motivace

Už před 13 lety, kdy u nás slovo startup neexistovalo, pomáhal Dušan Vítek rozjet pobočku české společnosti Kerio v Silicon Valley. Na rozdíl od přelétavých startupistů dneška to s ní táhl až do letoška, patnáctileté výročí už spolu však neoslaví - nyní se rozhodl uspět s vlastní službou Portadi, nástrojem pro správu přístupů ke cloudovým službám.