Mladý Slovák chce do Valley, jeho stránka zabodovala

Take me to Silicon Valley. Tak se jmenuje stránka, kterou spustil devatenáctiletý designér Filip Šanta, jehož největším snem je dostat se do kalifornského Palo Alta. A zdá se, že jako už několikrát v minulosti, i tentokrát taktika založená na přilákání pozornosti slaví nemalé úspěchy.

Poutavě zpracovaná stránka takemetosiliconvalley.com, kterou rozhodně doporučujeme k prozkoumání, funguje teprve několik dní, její tvůrce @FilipSanta už má nicméně splnění svého snu na dosah. Jak dokumentuje na svém Twitteru, kromě kalifornských startupů zareagovaly i velké společnosti jako Twitter či PayPal:

Stránka už přilákala i pozornost velkých médií a kombinaci odvahy, humoru a designu již pochválil například server The Next Web. V diskuzi pod článkem se lze také dozvědět, že nabídku práce Šantovi poslal také Patrick de Laive, spoluzakladatel The Next Web a zakladatel úspěšného Twitter Counter či služby Paydro. A rozhodně nebyl ani první, ani poslední.

Stránka boduje především odhodlaností, byť se objevili také kritici (zastoupení ovšem jen ve velké menšině), kteří Šantovi vytýkají to, že se soustředí jen na místo a nezajímá ho konkrétní společnost či obor. Všeobecné nadšení z projektu mladíka, který podle vlastních slov o Valley sní poslední tři roky, to ale nijak neochlazuje.

Vypadá to, že se z Filipa Šanty nakonec stane další žijící case study toho, jak lze získat vysněnou práci s pomocí kreativity, originality a přímočarosti. Shodou okolností přesně tomu jsme se věnovali i na posledním Social Marketers semináři sotva před měsícem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šlerka a Homolka ze Socialbakers: V Česku se nemáme zač stydět

Od akvizice Social Insideru uběhlo pár týdnů a Josef Šlerka už se zdá být pevnou součástí Socialbakers. Na rozhovor o datové a analytické budoucnosti českého startupu dorazil se spoluzakladatelem a CTO Socialbakers Martinem Homolkou a takřka na všem se shodli: social bude ještě mocnější než dnes, datová analytika se musí proměnit do streamu a nároky klientů rostou.