Miton rozšiřuje své aktivity v bydlení, vstupuje do firmy UlovDomov.cz

Miton si našel další směr, kam rozšířit svůj záběr. Získal 15% podíl v inzertním portálu zaměřeném na pronájmy bytů a spolubydlení UlovDomov.cz a svým know-how mu chce pomoci s dalším rozvojem. Výše investice nebyla zveřejněna, podle našich informací byla v řádu milionů korun.

Miton v UlovDomov.cz získal podíl 15 %, brněnská společnost přitom ani žádného investora nehledala. “O případném novém investorovi jsme neuvažovali, ale nabídka investiční skupiny Miton nás zaujala. Miton je za nás top investiční společnost s velkým know-how, která dokáže své projekty posunout o několik tříd výše,” uvádí Tomáš Brychta z UlovDomov.cz.

Cílem akvizice není pouze posílení finančního zázemí, ale také sdílení know-how s odborníky skupiny Miton. Za ni bude mít projekt na starosti Kamil Demuth, který ve skupině Miton zastává post investičního manažera. Kamil do Mitonu přišel z CZC.cz a v minulosti působil mimo jiné také v Heureka.cz nebo Ulozenka.cz.

Jablonecké miliony do Brna

Startup UlovDomov.cz vznikl v roce 2015 a už v témže roce se vyšplhal na valuaci kolem 10 milionů korun, dnes se hodnota firmy pohybuje v desítkách milionů a patří mezi největší inzertní portály zaměřené na pronájem nemovitostí. Měsíčně zprostředkuje několik desítek tisíc kontaktů od uživatelů směrem k realitním kancelářím či přímým majitelům nemovitostí.

Firma provozuje také portál IdealniNajemce.cz, který si pronajímá byty od majitelů a sama řeší podnájmy, takže přebírá za majitele bytů možné komplikace s nájemníky.

Miton doplní současné investory firmy, známá brněnská jména Jiřího Hlavenku, Olivera Dlouhého (oba Kiwi.com) či brněnského podnikatele a investora Ladislava Chodáka. Dosavadní tým společnosti UlovDomov.cz v čele se zakladateli Tomášem Brychtou, Martinem Březinou a Johnym Paterou se nemění.

Miton drží podíl v řadě společností a působí v osmi státech Evropy (podrobněji o jeho aktivitách za 15 let existence píšeme zde). Bydlení se jablonecká investiční skupina věnovala už dřív, ale z jiné strany: provozuje obchod s nábytkem a bytovými doplňky Bonami.cz a portál s inspirací jak zařídit bydlení Biano.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak funguje offline svět přes appku: Představujeme Isbreaker, seznamte se. S ním i přes něj

Když se chcete s někým seznámit, potřebujete dneska nutně mobil. I když je ten člověk kousek od vás. Už totiž neletí seznamování jen tak na ulici. Musíte na to mít appku. Seznamte se s Isbreakerem. Aplikací na seznamování, která funguje teprve od dubna, díky šikovnému nápadu a Facebookové akci se mu přitom už podařilo poměrně silně "zvirálnět". Záležitost, kterou připravila na minulý víkend, měla dosah k více než 1,3 milionům lidí. A díky ní tvůrci sledovali, jak každé dvě minuty naskakuje nové stažení.