Miton rozšiřuje své aktivity v bydlení, vstupuje do firmy UlovDomov.cz

Miton si našel další směr, kam rozšířit svůj záběr. Získal 15% podíl v inzertním portálu zaměřeném na pronájmy bytů a spolubydlení UlovDomov.cz a svým know-how mu chce pomoci s dalším rozvojem. Výše investice nebyla zveřejněna, podle našich informací byla v řádu milionů korun.

Miton v UlovDomov.cz získal podíl 15 %, brněnská společnost přitom ani žádného investora nehledala. “O případném novém investorovi jsme neuvažovali, ale nabídka investiční skupiny Miton nás zaujala. Miton je za nás top investiční společnost s velkým know-how, která dokáže své projekty posunout o několik tříd výše,” uvádí Tomáš Brychta z UlovDomov.cz.

Cílem akvizice není pouze posílení finančního zázemí, ale také sdílení know-how s odborníky skupiny Miton. Za ni bude mít projekt na starosti Kamil Demuth, který ve skupině Miton zastává post investičního manažera. Kamil do Mitonu přišel z CZC.cz a v minulosti působil mimo jiné také v Heureka.cz nebo Ulozenka.cz.

Jablonecké miliony do Brna

Startup UlovDomov.cz vznikl v roce 2015 a už v témže roce se vyšplhal na valuaci kolem 10 milionů korun, dnes se hodnota firmy pohybuje v desítkách milionů a patří mezi největší inzertní portály zaměřené na pronájem nemovitostí. Měsíčně zprostředkuje několik desítek tisíc kontaktů od uživatelů směrem k realitním kancelářím či přímým majitelům nemovitostí.

Firma provozuje také portál IdealniNajemce.cz, který si pronajímá byty od majitelů a sama řeší podnájmy, takže přebírá za majitele bytů možné komplikace s nájemníky.

Miton doplní současné investory firmy, známá brněnská jména Jiřího Hlavenku, Olivera Dlouhého (oba Kiwi.com) či brněnského podnikatele a investora Ladislava Chodáka. Dosavadní tým společnosti UlovDomov.cz v čele se zakladateli Tomášem Brychtou, Martinem Březinou a Johnym Paterou se nemění.

Miton drží podíl v řadě společností a působí v osmi státech Evropy (podrobněji o jeho aktivitách za 15 let existence píšeme zde). Bydlení se jablonecká investiční skupina věnovala už dřív, ale z jiné strany: provozuje obchod s nábytkem a bytovými doplňky Bonami.cz a portál s inspirací jak zařídit bydlení Biano.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Václav Štrupl s Mitonem spouští službu Bonami, český Fab.com

Čeští internetoví podnikatelé si na nějaké divoké startupování příliš nepotrpí, svého řemesla se ale zjevně vzdávat nechtějí. Po Martinu Kasovi, který nedávno spustil svůj Ticketon, se nyní do hry vrací i jeden ze zakladatelů H1.cz Václav Štrupl. S Mitonem v zádech míří na rychle rostoucí trh s designem po vzoru úspěšných světových služeb.