Miton rozšířil vedení o pět lidí. Chce rychleji růst a víc expandovat

Investiční skupina Miton výrazně rozšířila své vedení. Od října ho z pozice CEO vede David Špinar, který přišel z Googlu. Není ale jediný nový člen vedení, s ním přišli další čtyři manažeři z různých oborů. Důvod je jasný: Miton chce rychleji růst, být ve svých projektech úspěšnější a ještě víc expandovat do zahraničí. 

Vedle šesti dosavadních partnerů posílilo vedení Mitonu pět lidí: spolu s nově jmenovaným CEO Mitonu Davidem Špinarem přišli Martin Řezáč, Tomáš Zetek, Lucie Winklerová a Michael Zelinka. Dosavadní partneři Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej RaškaMilan Zemánek, Tomáš Hodboď a Václav Štrupl ve vedení skupiny zůstávají.

Nově vytvořený centrální tým Mitonu přináší větší kapacitu a širší tematický záběr, a tím zvýší svůj přínos pro firmy v našem portfoliu. Tato změna je důležitá pro naplňování vize Mitonu rozjíždět se schopnými lidmi úspěšné firmy, které díky technologickým inovacím mění svět k lepšímu. Jak stávající, tak nové firmy Mitonu budou nyní ještě aktivnější a budou mít silné mezinárodní ambice,“ vysvětluje personální rozšíření Václav Štrupl, jeden z partnerů skupiny Miton.

miton_v_evrope_2015

Miton už v současnosti působí v několika zemích Evropy, většinou v podobě sesterských služeb, fungujících v tuzemsku. Jeho firmy působí v Německu, Polsku, Francii, Španělsku, Itálii nebo na Slovensku. Do jeho portfolia patří například Slevomat.cz, Bonami.cz, Glami.cz, Rohlik.cz, Restu.cz, Skrz.cz, Biano.cz, Lavito.cz, GoOut.cz, Startupjobs.cz, Twisto.cz. Miton stál také u založení služeb Heureka.cz nebo Damejidlo.cz.

Personální otázka je důležitá i pro nového ředitele skupiny. „Vždy jsem obdivoval, že ve firmách Mitonu pracují schopní a zkušení lidé. Hlavní hodnota celé skupiny se skrývá právě v nich. Jednou z našich nejdůležitějších rolí bude je propojovat a ještě více využívat synergie, které se přirozeně nabízejí,“ říká David Špinar.

Noví lidé ve vedení Mitonu

  • david_spinar_mitonDavid Špinar na pozici CEO (Chief executive officer) – David přichází z české pobočky Googlu, kde byl přes dva roky. Předtím řídil devět let digitální agenturu H1.cz. V centrálním Miton týmu bude mít roli CEO a vedle koordinace priorit bude řešit marketingová témata a PR skupiny Miton.
  • martin-rezacMartin Řezáč na pozici CFO (Chief financial officer) – Martin přichází z investiční společnosti BM Management, kde působil jako business performance director. Pracovní kariéru začal v poradenské společnosti PWC, dále pak pracoval ve skupině ČEZ jako projektový manažer a později ředitel IT strategie. V centrálním Miton týmu bude mít na starost business planning, finance a business development.
  • tomas-zetekTomáš Zetek na pozici Investment Manager – Tomáš přichází z online oddělení Moneta Money Bank, předtím řadu let působil v marketingových a produktových odděleních telekomunikačních operátorů. Naposledy v O2 jako marketingový ředitel produktů a služeb. V centrálním Miton týmu bude mít na starost produktový a obchodní rozvoj klíčových firem v portfoliu Mitonu.
  • lucie-winklerovaLucie Winklerová na pozici Head of People Development – Lucie přichází ze společnosti LMC, předtím řídila v online agentuře H1.cz tým account managerů. Velmi dobře tak rozumí tomu, co potřebují lidé v online firmách ke svému růstu. V Mitonu bude pomáhat firmám v klíčových HR aktivitách a rozvoji lidí.
  • michael-zelinkaMichael Zelinka na pozici Senior Business Analyst – Michael přichází z Dublinské pobočky Googlu, kde působil jako account manager pro klíčové inzerenty. V centrálním Miton týmu propojí své analytické a marketingové zkušenosti a bude pomáhat firmám v obchodním a marketingovém rozvoji.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook chystá kurzy pro marketéry a radu šéfů agentur

Facebook tento týden představil hned dvě novinky, s jejichž pomocí chce prohloubit dosavadní spolupráci s digitálními agenturami. Nově vzniká takzvaný Creative Council složený ze zástupců agentur, který bude Facebooku tlumočit aktuální potřeby a nápady. Informace o dostupných produktech, možnostech a strategiích zase marketérům přinese Facebook Studio Edge.