Miton jde do wellness – v Česku a Polsku spouští službu Lavito

Investiční skupina Miton rozšiřuje své portfolio o projekt Lavito, který spouští současně v Česku a Polsku. Web sdružuje služby v oblasti wellness, které umožní objednat na jednom místě a online. Projekt řídí Petr Bartoš, který s Mitonem spolupracoval už na Slevomatu a DámeJídlo.

Na českém trhu má ambici příští rok prodávat služby za desítky milionů korun a stát se jednou z rychle rostoucích firem Mitonu. Tým tvoří zatím 15 lidí, na konci března 2016 má nový web ambici získat 1 000 smluvních partnerů a 30 000 stálých zákazníků.

Nový web Lavito.cz (vedle něj je online i polská verze Lavito.pl) funguje jako agregátor služeb typu zdraví, krása, péče o tělo nebo relaxace. Web je primárně tvořen pro využití v chytrých telefonech a díky znalosti polohy umožní vyhledání nejvhodnější služby v daném místě a čase. Nabídne také přímou rezervaci a platbu.

lavito_web_2015
Homepage Lavito.cz v den spuštění

Agregátor wellness služeb

Lavito.cz je koncipované tak, aby si na něm i ten, kdo má jen málo času, mohl kdykoli rezervovat například nejbližší saunu nebo holiče, který má právě volno. Naším cílem je, aby zákazníci měli přehled o kapacitě a dostupnosti každého poskytovatele služeb,“ říká Petr Bartoš, ředitel Lavito.cz.

„Když se chcete jít v 19 hodin večer nechat ostříhat, tak můžete buď googlovat a volat, nebo použít Lavito,“ vysvětluje Bartoš možnosti webu. Lavito bude agregovat služby, které v daném místě a čase mají volno, což je věc, kterou vyhledávače nedokáží. Navíc se zaměří i na last minute nabídky a na inspiraci.

Aplikace byla otestována v pilotním projektu, který probíhal rok a zaměřoval se hlavně na masáže. Ukázalo se, že není zajímavý jen pro ženy, jak by se mohlo na první pohled zdát. „Lavito dokáže oslovit i muže, kteří ocení, že nemusí tyto služby objednávat po telefonu,“ říká Bartoš.

miton_prestavuje_lavito
Miton představuje projekt Lavito. Zleva: Ondřej Raška, Václav Štrupl, Tomáš Matějček a šéf Lavito.cz Petr Bartoš

Patnáct let Mitonu

Lavito.cz se zařadí mezi další projekty, které Miton provozuje. Mezi ty největší momentálně patří Slevomat.cz, Rohlik.cz, Heureka.cz, Damejidlo.cz, Skrz.cz či Bonami.cz. Aspoň jednu ze služeb, které Miton za uplynulých 15 let spustil nebo spoluvlastní, už každý měsíc využívá sedm z deseti Čechů, kteří jsou na internetu.

Naposledy investoval Miton do nanotechnologií. Za patnáct let svého působení toho má za sebou ale mnohem víc: sám nebo s dalšími investory nastartoval Miton jen na českém trhu přes 20 firem a 13 z nich úspěšně prodal. Dalších deset firem spoluvlastní v sedmi zemích Evropy. Jeho současné portfolio firem v hodnotě podstatně přesahuje jednu miliardu, uvádí Miton.

miton_v_evrope_2015
Miton v Evropě

Společnosti, v nichž má Miton nyní podíl a které působí na českém trhu, dohromady zaměstnávají přes 600 lidí a za minulý rok si zákazníci jejich prostřednictvím koupili zboží za více než 3,5 miliardy korun.

Baví nás stavět firmy úplně od začátku. Stále hledáme nové příležitosti a také talentované, pracovité lidi, kteří něco umí a mají chuť podílet se na projektech, které mění zavedená pravidla a nabízejí zákazníkům služby a zboží pohodlněji, výhodněji, s výbornou péčí, “ říká Tomáš Matějček, jeden ze šestice současných partnerů Mitonu.

Zakládajícími partnery Mitonu byli Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který s Mitonem spolupracoval na projektu Heureka.cz, a v roce 2015 se ke skupině přidal Václav Štrupl, který s Mitonem spustil Bonami.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Mladí Češi hledají nové Silicon Valley v Asii. Kdo tam už zabodoval a proč by měla startupisty zajímat

Úspěšní startupisté se potkávají v Asii. Začíná se to stávat nepsaným pravidlem těch, kteří jsou v různých fázích budování obrovského byznysu. Asie má tendenci stát se novým Sillicon Valley. Nabízí toho totiž hodně: od ochotných investorů přes přátelské obchodní prostředí až po řadu organizací pro cizince. Zkrátka se stává vstupní branou do světa byznysu, a toho využívají i Češi. Několika úspěšných jsme se proto zeptali na jejich zkušenosti i na to, jak prostě v regionu začít.
Přečtěte si více

Podívejte se na šest nejlepších letošního TechCrunch Disrupt

Kytara, která vás sama naučí hrát, konečné řešení telekonferenční otázky, sdílení mobilní konektivity, opravdu užitečné sociální vyhledávání, lidský překladač jazyků a sociální software pro 3D modelování přímo v prohlížeči. To jsou řešení, která se probojovala do elitního výběru TechCrunch Disrupt a jejichž prezentace stojí za to vidět.