Miton jde do wellness – v Česku a Polsku spouští službu Lavito

Investiční skupina Miton rozšiřuje své portfolio o projekt Lavito, který spouští současně v Česku a Polsku. Web sdružuje služby v oblasti wellness, které umožní objednat na jednom místě a online. Projekt řídí Petr Bartoš, který s Mitonem spolupracoval už na Slevomatu a DámeJídlo.

Na českém trhu má ambici příští rok prodávat služby za desítky milionů korun a stát se jednou z rychle rostoucích firem Mitonu. Tým tvoří zatím 15 lidí, na konci března 2016 má nový web ambici získat 1 000 smluvních partnerů a 30 000 stálých zákazníků.

Nový web Lavito.cz (vedle něj je online i polská verze Lavito.pl) funguje jako agregátor služeb typu zdraví, krása, péče o tělo nebo relaxace. Web je primárně tvořen pro využití v chytrých telefonech a díky znalosti polohy umožní vyhledání nejvhodnější služby v daném místě a čase. Nabídne také přímou rezervaci a platbu.

lavito_web_2015
Homepage Lavito.cz v den spuštění

Agregátor wellness služeb

Lavito.cz je koncipované tak, aby si na něm i ten, kdo má jen málo času, mohl kdykoli rezervovat například nejbližší saunu nebo holiče, který má právě volno. Naším cílem je, aby zákazníci měli přehled o kapacitě a dostupnosti každého poskytovatele služeb,“ říká Petr Bartoš, ředitel Lavito.cz.

„Když se chcete jít v 19 hodin večer nechat ostříhat, tak můžete buď googlovat a volat, nebo použít Lavito,“ vysvětluje Bartoš možnosti webu. Lavito bude agregovat služby, které v daném místě a čase mají volno, což je věc, kterou vyhledávače nedokáží. Navíc se zaměří i na last minute nabídky a na inspiraci.

Aplikace byla otestována v pilotním projektu, který probíhal rok a zaměřoval se hlavně na masáže. Ukázalo se, že není zajímavý jen pro ženy, jak by se mohlo na první pohled zdát. „Lavito dokáže oslovit i muže, kteří ocení, že nemusí tyto služby objednávat po telefonu,“ říká Bartoš.

miton_prestavuje_lavito
Miton představuje projekt Lavito. Zleva: Ondřej Raška, Václav Štrupl, Tomáš Matějček a šéf Lavito.cz Petr Bartoš

Patnáct let Mitonu

Lavito.cz se zařadí mezi další projekty, které Miton provozuje. Mezi ty největší momentálně patří Slevomat.cz, Rohlik.cz, Heureka.cz, Damejidlo.cz, Skrz.cz či Bonami.cz. Aspoň jednu ze služeb, které Miton za uplynulých 15 let spustil nebo spoluvlastní, už každý měsíc využívá sedm z deseti Čechů, kteří jsou na internetu.

Naposledy investoval Miton do nanotechnologií. Za patnáct let svého působení toho má za sebou ale mnohem víc: sám nebo s dalšími investory nastartoval Miton jen na českém trhu přes 20 firem a 13 z nich úspěšně prodal. Dalších deset firem spoluvlastní v sedmi zemích Evropy. Jeho současné portfolio firem v hodnotě podstatně přesahuje jednu miliardu, uvádí Miton.

miton_v_evrope_2015
Miton v Evropě

Společnosti, v nichž má Miton nyní podíl a které působí na českém trhu, dohromady zaměstnávají přes 600 lidí a za minulý rok si zákazníci jejich prostřednictvím koupili zboží za více než 3,5 miliardy korun.

Baví nás stavět firmy úplně od začátku. Stále hledáme nové příležitosti a také talentované, pracovité lidi, kteří něco umí a mají chuť podílet se na projektech, které mění zavedená pravidla a nabízejí zákazníkům služby a zboží pohodlněji, výhodněji, s výbornou péčí, “ říká Tomáš Matějček, jeden ze šestice současných partnerů Mitonu.

Zakládajícími partnery Mitonu byli Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který s Mitonem spolupracoval na projektu Heureka.cz, a v roce 2015 se ke skupině přidal Václav Štrupl, který s Mitonem spustil Bonami.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Arnie, Ron Jeremy jako Miley a pranky

Co je internetu vůbec to nejlepší a nejdůležitější? Přináší odpovědi na otázky, na které se nikdo neptal. Třeba: Jak by vypadal twerkující stormtrooper? Případně ukáže, jak by vypadala verze Wrecking Ball od Rona Jeremyho?Nikdo se neptal, protože to nikdo nechtěl vidět!
Přečtěte si více

Neporušuje náhodou vaše fotka pravidla Facebooku? Naše asi ano

Tohle měl být původně článek pranýřující facebookové hříšníky, kteří mají navzdory nedávné změně pravidel na své stránce cover photo obsahující více než 20 procent textu. Kdyby nebylo dvou věcí. Tou první byl pohled na naši vlastní facebookovou stránku, tou druhou absolutní nemožnost dopátrat se podrobností a použitelného nástroje na měření.