Miton a Enern spouští Twisto.cz, novou alternativu dobírky

Nová online platební metoda má výrazně rozšířit možnosti klasické dobírky. Nabízí čtrnáctidenní odloženou splatnost, ve které může zákazník zboží vyzkoušet a vrátit v případě nespokojenosti.

Twisto.cz zaplatí e-shopu ihned a v případě, kdy je zákazník spokojený se zbožím, zaplatí jej do 14 dnů od doručení na účet Twisto.cz. Fixní poplatek za využití služby je 39 korun, tedy ekvivalent dnešní dobírky.

Služba je dostupná zákazníkům pro nákupy v řádu několika tisíc korun. „Jsme přesvědčeni, že bude velmi dobře sedět českému zákazníkovi, který ve většině případů preferuje dobírku,” říká zakladatel Michal Šmída.

Při použití „zaplať po vyzkoušení“ nemusí zákazník vyplňovat žádné žádosti a formuláře, nebo citlivé údaje z platební karty. Využití je jednoduché a stačí k němu jedno kliknutí.

V momentě objednávky Twisto.cz zašle e-shopu peníze a ten zboží okamžitě expeduje. „Do měsíce uvedeme také možnost uložení karty online, kterou budou moci pravidelní zákazníci platit vystavené faktury od Twisto.cz. Staneme se tak pomyslnou online „kreditní kartou“ pro nákup bez rizika, protože zákazník už nebude muset nikde jinde opakovaně zadávat své platební údaje,“ doplňuje Šmída.

Služba vychází ze zahraničního modelu Klarna.com, který vznikl v roce 2005 a který nyní spolupracuje s patnácti tisíci e-shopy. Například ve Švédsku se Klarna na objednávkách z e-shopů podílí třiceti procenty. „Ze zkušeností podobných služeb, které působí v Rakousku a Německu, víme, že po implementaci této platební metody došlo ke zvýšení průměrné objednávky o 40 %, zvýšila se také konverze o 20 %. Očekáváme, že podobný efekt zaznamenají e-shopy i v České republice,“ vysvětluje Šmída. Pro e-shop je jediným nákladem pro využití služby procentuální provize z ceny zboží.

Není to první služba, která má tuzemským e-shopům poskytnout západní servis. Dvojice investorských domů Miton a Enern už na jaře rozjela s Tomášem Čuprem další e-shopovou vychytávku Kouzelná almara.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Poradci z Valley objevili Prahu. Co nabízí startupům a andělům?

Svou pozornost na Českou republiku nyní upřela organizace US Market Access Center. Ta dosud mimo jiné zajišťovala některé služby pro program Czech Accelerator v Silicon Valley a po celém světě se snaží pomáhat firmám s expanzí do Spojených států i jinam do světa. Pro Čechy má nachystáno hned několik akcí a navázat by na ně měla i činnost nového evropského fondu.