Miton a Enern spouští Twisto.cz, novou alternativu dobírky

Nová online platební metoda má výrazně rozšířit možnosti klasické dobírky. Nabízí čtrnáctidenní odloženou splatnost, ve které může zákazník zboží vyzkoušet a vrátit v případě nespokojenosti.

Twisto.cz zaplatí e-shopu ihned a v případě, kdy je zákazník spokojený se zbožím, zaplatí jej do 14 dnů od doručení na účet Twisto.cz. Fixní poplatek za využití služby je 39 korun, tedy ekvivalent dnešní dobírky.

Služba je dostupná zákazníkům pro nákupy v řádu několika tisíc korun. „Jsme přesvědčeni, že bude velmi dobře sedět českému zákazníkovi, který ve většině případů preferuje dobírku,” říká zakladatel Michal Šmída.

Při použití „zaplať po vyzkoušení“ nemusí zákazník vyplňovat žádné žádosti a formuláře, nebo citlivé údaje z platební karty. Využití je jednoduché a stačí k němu jedno kliknutí.

V momentě objednávky Twisto.cz zašle e-shopu peníze a ten zboží okamžitě expeduje. „Do měsíce uvedeme také možnost uložení karty online, kterou budou moci pravidelní zákazníci platit vystavené faktury od Twisto.cz. Staneme se tak pomyslnou online „kreditní kartou“ pro nákup bez rizika, protože zákazník už nebude muset nikde jinde opakovaně zadávat své platební údaje,“ doplňuje Šmída.

Služba vychází ze zahraničního modelu Klarna.com, který vznikl v roce 2005 a který nyní spolupracuje s patnácti tisíci e-shopy. Například ve Švédsku se Klarna na objednávkách z e-shopů podílí třiceti procenty. „Ze zkušeností podobných služeb, které působí v Rakousku a Německu, víme, že po implementaci této platební metody došlo ke zvýšení průměrné objednávky o 40 %, zvýšila se také konverze o 20 %. Očekáváme, že podobný efekt zaznamenají e-shopy i v České republice,“ vysvětluje Šmída. Pro e-shop je jediným nákladem pro využití služby procentuální provize z ceny zboží.

Není to první služba, která má tuzemským e-shopům poskytnout západní servis. Dvojice investorských domů Miton a Enern už na jaře rozjela s Tomášem Čuprem další e-shopovou vychytávku Kouzelná almara.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Projekt Rozečti.se dostal nové funkce, má stovky uživatelů

Vítěz soutěže Nápad roku usilující o zvýšení rychlosti a efektivity čtení prošel rozsáhlejší modernizací a představil některé ze svých dosavadních úspěchů a nejbližších plánů. Mezi nové funkce a vylepšení patří přehlednější uživatelské rozhraní, rozšíření výukových lekcí o nové prvky a doplňková cvičení včetně Předčítače.
Přečtěte si více

Jak sehnat fajn spolubydlící? Udělejte z bytu Techsquat!

Tohle je prostě geniální nápad. Dva fanouškové startupů z Brna mají byt, ale nemají spolubydlící. Jejich odpověď? Místo inzerátu vytvořili stránky techsquat.com a pojali celý byt jako místo pro ubytování a přespávání startupistů. V Brně tak vznikl unikát, historicky první Techsquat pro příznivce designu, technologií a byznysu.