Místo divoké zvěře – vývojáři. V Berlíně proběhlo startupové safari

Je to v podstatě taková dlouhá muzejní noc. Jenom místo mezi exponáty se účastníci toulají inkubátory a akcelerátory, okukují startupistů a poslouchají přednášky. Taky se nezačíná v noci, ale naopak v osm ráno a končí se večerní party.

První návštěva projektu v Berlíně vzbudila až nečekaný zájem. Lístky na akci, která proběhla minulý pátek byly vyprodány už prvního září a pořadatelé museli tisknout další.

Do projektu byly zapojeny berlínské ikony jako je třeba Silicon Allee, Venture Village, Barcoo, 10 Clouds, T-Dispatch, nebo třeba 6Wunderkinder. Kvůli vysokému zájmu polských startupistů zřídili Němci speciální sešlost.

V rámci safari se otevřely dveře v inkubátorech a akcelerátorech pro návštěvníky. A to včetně přednáškového programu. Na stránkách se dal stáhnout cestovní průvodce, ve kterém byly vykresleny ideální trasy pro zájemce o e-commerce, design, společenskou odpovědnost nebo třeba zájemce o založení vlastního startupu.

Celý projekt Startup Safary se rozjel během loňského roku. Už se do něj zapojilo přes sedmdesát firem od startupů po Google. Zatím proběhly akce v Berlíně, Krakově, Poznani a Kolíně. Jak to funguje je vidět na následujícím videu.

via EU-Startups

Total
0
Shares
Další články