Mindflow: Nechtěli jsme pít energeťáky, a tak jsme vytvořili přírodní tobolku pro soustředění

Všechno začalo v září 2016. Byli jsme čtyři kamarádi, student chemie, práva, designér a projekťák, kteří řešili stejný problém. Tak jako velká část našich vrstevníků jsme se snažili vybalancovat práci, školu, sport a osobní život. Vnímali jsme, že to není jen o tom, kolik hodin denně člověk pracuje, ale také jak kvalitně.

Často může být hodina plného soustředění produktivnější než celý den, kdy se zkrátka nedaří. Hledali jsme proto řešení, které by nám umožnilo porazit únavu a získat několik plnohodnotných hodin soustředění navíc.

Zkoušeli jsme všechno možné. Od studené sprchy až po silnou kávu. Chtěli jsme něco s okamžitým a spolehlivým účinkem, co by bylo po ruce v jakékoli situaci. V první řadě nám ale záleželo na zdraví. Nechtěli jsme do sebe cpát zbytečné množství cukru, kofeinu nebo taurinu, po kterých se člověk často cítí roztěkaný a spíš na běžecký maraton než na soustředěnou práci nebo studium.

Ptali jsem se lidí z našeho okolí a zjišťovali, že řeší podobný problém. Většina pila kávu nebo čaj, ale hlavní důvod byla spíš chuť a návyk než samotný účinek. Jiní spoléhali na energetické nápoje, ale často přiznávali, že jim vadí, kolik je v nich cukru a umělých látek.

Mindflow tým: Jan Pop (marketing), Jakub Chvosta (vývoj produktu), Petr Šulc (design), Ondřej Mrkus (team management)

Osm měsíců v laboratoři

Nakonec jsme se rozhodli přijít s vlastním řešením. Vysnili jsme si přírodní produkt, který by byl nejenom účinný, ale i zdravý.

Díky tomu, že jsme měli v týmu chemika s přístupem do laboratoře, jsme mohli začít téměř okamžitě. Sbírali jsme vědecké studie a sestavovali seznam možných látek. Pak přišlo na řadu testování. Každý týden jsme na půdě VŠCHT připravovali nové vzorky, které jsme průběžně zkoušeli a hodnotili.

Testování se účastnilo více jak sto lidí z našeho okolí a zabralo nám osm měsíců. Testeři dostávali každý týden tři až čtyři nové vzorky, aniž by znali jejich obsah, a navzájem je porovnávali. Abychom si výsledky mohli být jisti, přidávali jsme do každé týdenní várky i placebo tobolky s moučkovým cukrem.

V květnu 2017 se tak zrodilo Mindflow, přírodní tobolka pro produktivní práci a učení, která účinkuje do 20 minut a na tři až čtyři hodiny vám pomůže porazit únavu, doplnit energii a naplno se soustředit.

Ztratit pojem o čase

Cílem je stav flow, kdy jste naplno ponořený do toho, co děláte, ztrácíte pojem o čase a váš mozek jede na plný výkon. Díky kombinaci více účinných látek dosahujeme synergického účinku, který je silnější a delší než u kávy a nebo třeba čaje.

Když jsme v půlce letního zkouškového spustili prodej, byli jsme ve velké nejistotě. Měli jsme za sebou stovky hodin práce a osm měsíců vývoje, které jsme financovali z vlastních peněz. Doslova den před spuštěním, když už bylo vše připravené, jsme si navíc prošli rebrandingem a měnili název. Příval počátečních objednávek nás ale samotné zaskočil.

Zájem byl o dost větší, než jsme čekali, a krátce po zapnutí prvních reklam jsme tudíž vyprodali. Nové Mindflow mělo být na skladě do týdne, takže jsme nepozastavili objednávky a nechali reklamy běžet. Jenomže se stala chyba a dodavatel pro nás neměl všechny potřebné látky. Výroba se tak o další tři týdny zpozdila.

Za tu dobu jsme nasbírali stovky objednávek, které jsme nebyli schopni včas vyřídit. Lidé chtěli Mindflow co nejdřív, ale náš sklad byl prázdný. Napsali jsme proto osobně každému zákazníkovi, vysvětlili situaci a omluvili se. Čekali jsme to nejhorší, ale zákazníci nás podrželi. Většina z nich ještě ocenila upřímný přístup.

Bez cukrů a přípravy

Ze začátku jsem se setkávali s předsudky vůči tobolce. Právě díky ní přitom Mindflow obsahuje jen čisté přírodní látky, žádný cukr nebo konzervanty. Nevyžaduje navíc přípravu a vezmete si ho s sebou kamkoliv.

Smícháváme sedm přírodních látek, které jsou zastoupeny v ideálních poměrech tak, aby výsledný účinek byl co nejlepší. Jsou jimi extrakt ze zeleného čaje, pravý ženšen, guarana, kofein, vitamíny B3, B6 a B12. Používáme navíc rostlinné tobolky, které jsou vhodné i pro vegany.

Na Mindflow nás baví, že řeší problém nás samotných a že v něm můžeme realizovat vlastní hodnoty. Jsou jimi zejména zdraví, kvalita, vědecký přístup, důraz na zákazníka a jednoduchost. Projevují se ve všem, co děláme. Mindflow obsahuje pouze čisté přírodní látky s certifikací nejvyšší kvality a původu ze zemí EU. Vyrábíme v České republice. Sami se věnujeme vývoji a v týmu máme jak chemika tak doktorantku neurověd.

Složení je veřejné a založené na výsledcích vědeckých studií a našem vlastním testování. Snažíme se být maximálně transparentní, stále produkt zdokonalujeme a držíme si jednoduchý čistý design.

Nejvíc nás těší zpětná vazba od našich zákazníků, kterých je k dnešnímu dni už přes deset tisíc. Často nám píší, že díky Mindflow složili státnice a nebo v práci přestali pít energeťáky. I když je většina lidí spokojená a často objednávají opakovaně, netvrdíme, že nabízíme nejlepší řešení pro každého. Každý máme jedinečný metabolismus a toleranci na stimulanty.

Snažíme se proto být otevření a je pro nás klíčové, že opravdu věříme tomu, co děláme. Máme 100% transparentní složení a nabízíme garanci vrácení peněz včetně poštovného, pokud by někdo nebyl spokojen.

Lidé nás neustále ptají, co máme teď v plánu. Je toho hodně. V září vypustíme novou verzi s vylepšeným složením. Na podzim plánujeme expanzi na třetí trh a chceme pod Mindflow vytvořit i vzdělávací kanál. Není to zkrátka jen o chytré tobolce pro soustředěnou práci a učení. Snažíme se budovat komunitu lidí, kteří na sobě chtějí pracovat a využít svůj čas naplno.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Polemika na obranu českých a slovenských startupů

Cítím potřebu se našich startupů a lidí, kteří kolem stojí, trochu zastat. Tenhle názor ve mě zrál už dlouho, jeho sepsání ale napomohly diskuze na řadě nejmenovaných facebookových profilů - třeba o tom, že "česká startupová scéna neexistuje" a jde jen o neúspěch, "na který spousta lidí vsadila svůj tiket". Rejpat do startupů je totiž v módě a obhájci moc slyšet nejsou, tak zkusím trochu srovnat síly, i když ve výsledku třeba bude pravda někde uprostřed.