Milionovým vítězem Startup Show se stal Tripomatic

Letošní Startup Show už zná svého vítěze, který vzešel z více než šesti desítek účastníků. Stal se jím inovativní cestovatelský portál Tripomatic a odnesl si tak nabídku investice od Miton Investment.

Do hlasování odbroné poroty se v počátku probojovalo 61 startupů. Z nich poté vzešli tři finalisté, které jsme vám již podrobně představili v rámci Průvodce českými startupy: BookFan, OpenBrand a Tripomatic. Ty pak podrobila důkladnému veřejnému grilování přímo na WebExpo porota složená z Johna Vanhary, Ondřeje Rašky, Tomáše Čupra a Davida Špinara.

Na jevo vyšla celá řada silných, slabých i vyloženě kritických stránek jak samotných projektů, tak jejich tvůrců. Trojice nejlepších ale vlastně nakonec neukázala nic překvapivého. Jen to, že dobrý nápad neznamená vždy automaticky dobrý obchodní model, nebo že základem skvělého produktu je vždy především skvělý tým.

Vítězě v podobě Tripomaticu nyní každopádně čekají jednání s Ondřejem Raškou a Miton Investment o možné investici. Miton nabídl do soutěže milion korun v hotovosti výměnou za podíl ve společnosti, jehož výše vzejde právě ze společných jednání. Bude tedy záležet především na tom, co si obě strany budou moci vzájemně nabídnout a zda pro ně společná budoucnost bude dávat smysl. Raška zároveň naznačil, že milion korun nemusí být konečnou nabídkou, neboť zrovna v případě Tripomatic nejde o tak přelomovou částku.

Podle diváků skončil na třetím místě OpenBrand, na druhém místě BookFan a stejně jako u odborné poroty zvítězil Tripomatic.

Total
0
Shares
Další články