Michal Mička z INCOMMING ventures kupuje od Leverage další podíl v Liftagu

Od roku 2014, tedy prakticky od začátku jeho fungování, drželi podíl v Liftagu zakladatelé investiční skupiny Leverage. Nyní se Jan Boruta, Matěj Boruta a Lumír Kunz rozhodli, že se ho vzdají. Za vyšší miliony korun ho od nich kupuje Michal Mička se svou společností INCOMMING ventures. Jeho podíl v Liftagu by tak již měl přesáhnout 10 procent.

Leverage drželo v Liftagu minoritní podíl. Poté, co se dostala populární aplikace za volání taxi z nuly na roční objemy transakcí ve stovkách milionů korun, se chtějí se soustředit na další projekty.

Vyšší miliony korun

„Jsme rádi, že náš podíl přechází do rukou Michala Mičky a jeho investiční skupiny, která dále pomáhá Liftagu k jeho růstu,” říká Matěj Boruta, spoluzakladatel Leverage. Cena transakce se pohybuje v řádech vyšších milionů korun, konkrétní být ale žádná strana nechce. Pro Michala Mičku jde po několika měsících o další investici do Liftaga.

Juraj Atlas, Michal Mička a Ondřej Krátký

„Protože v Liftagu stále vidíme velký potenciál a budoucnost, rozhodli jsme se využít příležitosti od investiční skupiny Leverage odkoupit podíl, který se pohyboval v jednotkách procent. Jsme velmi rádi, že se nám s Liftagem zatím daří plnit vytyčené cíle a využívat nastalé příležitosti,“ říká Michal Mička, majitel investiční skupiny C2H, jíž je společnost INCOMMING ventures součástí.

Poprvé Mička do Liftaga investoval loni na podzim. Tehdy byla oznámena investice v řádech desítek milionů korun, která by měla českému startupu pomoci s expanzí po České republice i do zahraničí.

Naopak v Leverage přesouvají své zaměření jinam. V rámci svého loni založeného fondu Leverage Technology investují například do služby FÉRmakléři.cz a mají patnáctiprocentní podíl v Aukro.cz.

Total
0
Shares
Další články