Mezinárodní hráči hledají startupy prahnoucí po expanzi do Kanady či Francie

Jak svůj byznys expandovat do zahraničí? Aktuálně snadněji než jindy – pomůžou vám k tomu globální hráči. Láká vás třeba Kanada? Takovou možnost otevírá Keiretsu.

Jak jsme psali nedávno, v Evropě je nuda a problémy, proto se čím dál tím více startupů ohlíží po Asii. Pokud ale chcete dobývat kulturně bližší trhy, naskytuje se několik možností s podporou soukromých společností.

Jednou z nich je pražská pobočka Keiretsu Forum, mezinárodní sítě angel investorů. Ta nabízí možnost prezentovat se před zahraničními investory, a to na druhém ročníku kanadského angel investorského Expa v Torontu konajícího se 20. října.

Podnikatelé budou mít možnost vybrat si ze třech druhů prezentací:

  • Získání kapitálu. Jde o klasickou prezentaci před investory.
  • Distribuce a licencování. Pokud vaše společnost již zafinancována je a hledá možnost expance na nové trhy, zmiňované Expo je příležitostí pro získaní nových kontaktů a představení společnosti na severoamerickém trhu.
  • Debut Room. Určeno mladým startupům hledajícím svého prvního investora pro seed investici.

„Expa jsou pro Keiretsu vrcholem roku. Jsme rádi, že to evropské jsme mohli letos na jaře hostit u nás v Praze a těšíme se na projekty, které budeme moci vyslat na prezentace do Kanady. Nejde jen o získání investice, ale také o výbornou příležitost vytvořit si kontakty otevírající dveře na nové trhy,“ říká CEO Keiretsu Forum Prague Petr Lemoch.

Uzávěrka přihlášek je 31. 8. 2016 na mailové adrese info@keiretsuforum.eu.

Pokud chcete zůstat v Evropě

Pokud zatím chcete zůstávat v Evropě a plánujete zaměřit se na Francii, máte možnost využít podpory společnosti vytvořené mezinárodní konzultantskou firmou Roland Berger, mediální skupinou Les Echos a deníkem Le Parisien. V následujících pěti letech trojice nainvestuje do služeb startupů 15 milionů eur.

Využívat přitom bude Media for equity – tedy modelu, kdy se mediální společnosti podílejí na podpoře začínajících firem formou medializace jejich podnikání.

Výměnou za své akcie získají startupy příležitost:

  • Zvýšit svou viditelnost na trhu skrze inzerci, služby a databáze tištěných a digitálních médií skupiny Les Echos a deníku Le Parisien. Začínající firmy tak mohou záhnout miliony potenciálních zákazníků a partnerů.
  • Využít strategické podpory společnosti Roland Berger přizpůsobené jejich potřebám. Startupy mohou využít podpory v oblastech od marketingu a prodeje, přes nastavení organizačních modelů a procesů, po financování a růstové strategie a expanze do zahraničí.
  • Získat přístup k síti potenciálních zákazníků, partnerů a investorů nejen ve Francii, ale i mezinárodně, a to díky společenství partnerů evropské podnikatelské platformy Terra Numerata.

„Efektivní podpora startupů a inovací obecně se do budoucna stane jedním z klíčových faktorů pro úspěch ekonomiky jako celku. Podpora ze strany investorů, poradců a veřejného sektoru je důležitým krokem k nastavení vzájemné symbiózy na trhu,“ dodává Philip Staehelin, ředitel pražské kanceláře Roland Berger.

Total
0
Shares
Další články