Menstruační kalhotky Snuggs vyhrály české kolo startupové soutěže FTRNW Awards

FTRNW Regional Round Prague v pražském coworkingovém centru HubHub Palác ARA vyhrál projekt Snuggs se svými menstruačními kalhotkami. Dostal se tak do akcelerátoru, odkud může postoupit až do mezinárodního finále, které se uskuteční 21. listopadu v Bratislavě.

Naopak soutěž skončila pro zbylé finalisty pražského regionálního kola, mezi nimiž byla aplikace na konference ImpromptMe, ohleduplný budík Undout a WorkLabs.

Vítěze vybrala tříčlenná porota složená z Nikoly Rafaje ze StartupYardu, Barbory Tóthové z FTRNW Awards a Petry Končelíkové z Nation 1 VC„V porotě jsme se shodli, že Snuggs mají vše, co startup předurčuje k úspěchu. Mají funkční produkt s globálním potenciálem, promyšlený business plán a hlavně nadšenou a talentovanou zakladatelku, která je pro celý projekt oporou a které tímto gratulujeme,” říká Končelíková.

„Jsme moc rádi, že jsme se FTRNW Awards mohli zúčastnit. Díky výhře v českém kole se nám otevřou možnosti zúčastnit se bootcampu, kde můžeme potkat spoustu zajímavých potenciálních partnerů a lidí, se kterými si můžeme vyměnit zkušenosti,” říká Linda Šejdová, zakladatelka a šéfka startupu Snuggs, který vyvíjí a prodává menstruační kalhotky z high-tech materiálů s cílem přinést pohodlnější a ekologičtější alternativu za vložky a tampóny.

Kromě postupu do další fáze soutěže Snuggs vyhrálo taky tříměsíční členství v coworkingu HubHub, který soutěž spolupořádá a kde se regionální kolo soutěže odehrálo. „Gratulujeme a jsme rádi, že HubHub a FTRNW Awards přitahují pozornost velmi nadějných a talentovaných startupů. Máme obrovskou radost, že Snuggs díky této výhře rozšíří naši komunitu inovativních startupů,“ říká Vít Řezníček, Brand & Marketing Manager pražského HubHubu.

Snuggs teď čeká od 24. října intenzivní třídenní akcelerátor FTRNW Bootcamp v X-Bionic Sphere v Šamoríně na Slovensku. Šest nejlepších startupů se pak dostane do mezinárodního finále soutěže, které se uskuteční v rámci FTRNW Conference 21. listopadu v Bratislavě a ze kterého si vítěz odnese 30 tisíc eur v penězích a službách.

Z okolních zemí do bootcampu postoupily maďarští HeatVentors, polští VideoFerret a slovenští UXTweaks.

Total
0
Shares
Další články