Jak mě Skype okradl o 14 dolarů, 15 centů a kýbl nervů

Skype byl super, ale to už dávno neplatí. Ocenil jsem ho v roce 2003, když jsem žil ve Finsku a potřeboval docela často volat do Čech. Časem se z něj stal asi nejmíň cool nástroj komunikace, který na mobilu sežere půl baterky za hodinu a na počítači nacpe bez ptaní plugin do prohlížeče a použijete ho jen v nouzi nejvyšší. Tohle je příběh o tom, jak mě Skype nakonec okradl o peníze a ještě mě naprosto ukázkově vytrolil.

Skype byl super, ale to už dávno neplatí. Ocenil jsem ho v roce 2003, když jsem žil ve Finsku a potřeboval docela často volat do Čech. Časem se z něj stal asi nejmíň cool nástroj komunikace, který na mobilu sežere půl baterky za hodinu a na počítači nacpe bez ptaní plugin do prohlížeče a použijete ho jen v nouzi nejvyšší. Tohle je příběh o tom, jak mě Skype nakonec okradl o peníze a ještě mě naprosto ukázkově vytrolil.

Skype zrovna teď používat žel bohu musím. Jednou tak vidím, že na účtu mi stále visí částka 14,15 USD, dobitá někdy okolo toho roku 2003, a u ní svítí žlutý varovný vykřičník. Co to?

Skype mi „suspendoval“ účet, který jsem si nabil penězi na zahraniční telefonáty někdy v minulé dekádě, když ještě dolar stál… no, vlastně stejně, jako dnes zase.

Celkem mě zajímalo, proč bych měl mít zrušený přístup k placené službě, kterou mi nikdy nikdo nehacknul, nenarušil… prostě to nedávalo smysl. Jediný způsob kontaktu zákaznické podpory spočívá v unifikovaném online formuláři, tak jsem se do něj pustil.

Vyplňuji požadované údaje, i ty, které jsou úplně na hlavu – třeba kdy jsem naposledy dobíjel Skype kredit a z jaké kreditky (ano, z jakého čísla karty) to bylo. Nevím, přátelé, je to tak 10 let? A kde že jsem účet zakládal? Když řeknu, že buď ve Finsku, nebo v Česku, tak by to snad mohlo stačit. A kdy přesně, jaký měsíc a jaký rok? Na jakou částku bylo moje poslední dobití? Jaké telefonní číslo (tedy to placené) jsem naposledy přes Skype volal? Kolik jsem měl tou dobou domácích zvířat? (ne, to jediné v dotazníku nefiguruje)

Moment, pane Skype, doběhnu se podívat do papírového deníčku, který jsem si před těmi 11 lety vedl a přežil se mnou všechna stěhování, jasná zpráva!

dishwasher_lady_handsup2

Za slíbených 24 hodin je tu odpověď.

Nejdřív jásám, vypadá to nadějně: „I understand that your account has been restricted. You do not have to worry, I can definitely assist you recover your account. Let me give you the information that you need.“

Pak už moc ne: „Skype values the security of your account. We first need it verified before we can further assist your concern. Please fill up the form again so we can authenticate your identity.“

dishwasher_lady_point2

Počkat. Mám vyplnit totéž znovu, komplet celé, abyste „ověřili moji identitu“? Jasně, miluju vyplňovat každý den stejný formulář plný nesmyslných otázek, jdu do toho!

Dalších 24 hodin. Klikám na odpověď plný naděje.

We regret to inform you that we are unable to successfully verify your account.

…eeeehhh.

I hope you understand that in order to keep our users’ accounts secure, I cannot tell which questions were incorrectly answered. At this point I would recommend you to take some time to check your information and get back to us.

dishwasher_lady_fuckthis2

NOTE: Please answer one at a time.“

Tedy jinak: Nemůžeme ověřit váš účet, ale zároveň vám nemůžeme říct, které odpovědi se nám nelíbily, což DOUFÁM CHÁPETE. Tak to zkuste znovu, ale pokaždé jenom po jedné otázce.

nope

Thank you for choosing Skype.

Nikdy bych nevěřil, že s vámi může takhle vydrbat společnost pod křídly Microsoftu a za bílého dne vám prostě ukrást peníze.

nnnn

… a stejně je to hezká nostalgie. To byly časy, kdy byl dolar o 10 korun levnější, co?

Tady je pro představu ještě ukázka dotazníku, kterým z vás Skype udělá podvodníka snadno a rychle. Tedy pokud si nepamatujete, co jste měli v neděli 2. března 2003 k obědu.

skypeformkillmenow

Ilustračních obrázky: www.theoatmeal.com

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražská Wayra je otevřena, máme fotky i první dojmy

Tak a je to tu. Třetí plnohodnotný akcelerační program pro startupy se v České republice rozjel a Wayra včera oficiálně odstartovala. Podívejte se alespoň virtuálně dovnitř a dozvíte se i pár bonusových informací o některých přijatých projektech, které se nám podařilo posbírat v rámci společného usrkávání piva.
Přečtěte si více

České ručičky ovládly americký AppStore. Wood Camera první, Plague pátý

V americké verzi obchodu s aplikacemi pro zařízení od Applu můžete dnes sledovat poměrně neobvyklý jev. Hned dvě aplikace z první pětky se mohou pochlubit z větší či menší míry českou účastí. Již dlouhodobě zde boduje hra Plague a nově se do čela probojovala aplikace Wood Camera, v níž má nepříliš překvapivě prsty parta bezva kluků kolem Robina Raszky a Petra Reichla.