Máte zahraniční ambice? Silicon Valley Startup Camp nesmíte minout

Americká organizace US MAC zaměřená na podporu firem, které mají zájem uspět v USA i jinde ve světě, pořádá v Praze bootcamp pro české projekty. Kromě tří intenzivních dnů s americkými investory a mentory je možné dostat se až na několik měsíců do programu v Silicon Valley a získat vydatnou podporu při budování obchodních kontaktů.

Silicon Valley Startup Camp proběhne od 20. do 22. října, a pokud chcete znatelně zvýšit své šance na úspěch na americkém či globálním trhu, dostat se na něj můžete dvěma způsoby. Tím prvním je registrace přímo na webu akce nejpozději v pátek 5. října. O čtyři dny později bude dvacet projektů formou videokonference pozváno před investory ze Silicon Valley, kteří na základě prezentací rozhodnou o deseti účastnících samotného bootcampu.

Druhou možností pak je účast na Startupcampu již tuto neděli. Na základě několikaminutových pitchů přidělí porota (mimo jiné Zdeněk Svoboda z GoodData či Roman Smola z Glogsteru) divokou kartu nejslibnějšímu projektu, který už pak nemusí přesvědčovat nikoho dalšího a účast na bootcampu má jistou. Stačí se přihlásit prostřednictvím tohoto formuláře.

Využití obou možností se rozhodně nevylučuje, právě naopak. I když se vám nepodaří v neděli získat divokou kartu, můžete své vystoupení brát jako trénink a získat cennou zpětnou vazbu ke svým prezentacím, tedy i zvýšit své šance na úspěch před nemilosrdnými Američany.

Tři nejlepší společnosti získají na bootcampu dvouměsíční pobyt v inkubátoru v Silicon Valley a bezplatné poradenství, ale jak to tak chodí, leccos dalšího si lze vyjednat i bokem. Že lidé z US MAC nejsou žádná ořezávátka, o tom se můžete přesvědčit v rozhovoru s ředitelem této organizace Chrisem Burrym a další informace a postřehy naleznete také v tomto článku. Účast na Silicon Valley Startup Campu je pro firmy zdarma.

Vězte, že za posledních 30 měsíců získalo 22 procent firem zasídlených v akcelerátoru US MAC investici větší než milion dolarů (celkem 85 milionů dolarů), 38 procent firem má roční obrat na americkém trhu více než milion dolarů (největší obrat 200 milionů dolarů) a 25 procent firem bylo převzato americkou firmou nebo s ní fúzovalo. Celková úspěšnost dosahuje více než 75 procent.

Total
0
Shares
Další články