Marissa Mayer: Jsme největší světový startup a jsme na to hrdí

Marisse Mayer se z Yahoo podařilo udělat firmu, pro kterou chtějí po letech pracovat mladí vývojáři. Tedy hlavně ti, kteří ještě nemají vlastní startup. Stačilo trochu nakoupit a zařídit ve firmě pořádný mozkový trust.

Víc než dvacet rozjetých startupů a služeb. Účtenka šéfky Yahoo za rok a něco u kormidla portálu je dlouhá a konečná částka se zastavila zatím někde kolem jedné a půl miliardy dolarů. Díky přílivu nových a šikovných startupistů se z vývojářského centra firmy stala v podstatě ajťácká univerzita. Kdo tam chvíli pracuje, může se potkat se zajímavými lidmi a získat plno zkušeností.

Není pak divu, že svůj životopis na personální oddělení posílá kolem dvanácti tisíc lidí týdně.  Tedy v podstatě stejně, jako jich ve firmě pracuje teď. Zároveň to je pětkrát až šestkrát víc než třeba loni na jaře. V honu za mozky začala Mayer aktivně stahovat zpět lidi, které v lednu vyhodila. Přináší to ovoce. Kolem čtrnácti procent nově přijatých jsou právě bývalí zaměstnanci.

Nejžádanější jsou samozřejmě mobilní specialisti. “Zaměřila jsem se mocně na mobily. Chceme výrazně posílit náš mobilní tým a má teď nejvyšší prioritu. Vždycky jsme měli web, ale teď ho chceme přenést do mobilu,” vysvětlila Marissa.

Marissa Mayer není žádná rychlokvaška. Její plán je nastavený na tři roky a jedna z jeho částí je právě pořádné zalidnění vývojářského centra. “Když máte ty správné lidi, tak máte i dobré produkty. Prostě řetězová reakce,” tvrdí Mayer.

V rozhovoru na akci TechCrunh Disrupt 2013 se ale Mayer pochlubila i návštěvností a v podstatě vším, co zatím ve funkci udělala.  “Překonali jsme hranici osm set milionů aktivních uživatelů a můj plán číslo jedna je vrátit Yahoo zase zpátky k růstu,” vysvětlila manažerka, která kromě jiného po osmnácti letech změnila logo portálu.

 

via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Pioneers Bus to opět rozjede. Až do Vídně, která je pro konec května centrem evropských startupů

Czech Pioneers Bus vyjíždí do Vídně! Letošní akce je už třetí a tím i osvědčený způsob, jak se dostat na Pioneers Festival do Vídně. Tedy na akci, která slibuje řečníky zvučných jmen, světovou mediální špičku a přes 2500 účastníků z řad odborné veřejnosti. No a Czech Pioneers bus je v neposlední řadě stylový způsob dopravy na takovou akci.