Marissa Mayer: Jsme největší světový startup a jsme na to hrdí

Marisse Mayer se z Yahoo podařilo udělat firmu, pro kterou chtějí po letech pracovat mladí vývojáři. Tedy hlavně ti, kteří ještě nemají vlastní startup. Stačilo trochu nakoupit a zařídit ve firmě pořádný mozkový trust.

Víc než dvacet rozjetých startupů a služeb. Účtenka šéfky Yahoo za rok a něco u kormidla portálu je dlouhá a konečná částka se zastavila zatím někde kolem jedné a půl miliardy dolarů. Díky přílivu nových a šikovných startupistů se z vývojářského centra firmy stala v podstatě ajťácká univerzita. Kdo tam chvíli pracuje, může se potkat se zajímavými lidmi a získat plno zkušeností.

Není pak divu, že svůj životopis na personální oddělení posílá kolem dvanácti tisíc lidí týdně.  Tedy v podstatě stejně, jako jich ve firmě pracuje teď. Zároveň to je pětkrát až šestkrát víc než třeba loni na jaře. V honu za mozky začala Mayer aktivně stahovat zpět lidi, které v lednu vyhodila. Přináší to ovoce. Kolem čtrnácti procent nově přijatých jsou právě bývalí zaměstnanci.

Nejžádanější jsou samozřejmě mobilní specialisti. “Zaměřila jsem se mocně na mobily. Chceme výrazně posílit náš mobilní tým a má teď nejvyšší prioritu. Vždycky jsme měli web, ale teď ho chceme přenést do mobilu,” vysvětlila Marissa.

Marissa Mayer není žádná rychlokvaška. Její plán je nastavený na tři roky a jedna z jeho částí je právě pořádné zalidnění vývojářského centra. “Když máte ty správné lidi, tak máte i dobré produkty. Prostě řetězová reakce,” tvrdí Mayer.

V rozhovoru na akci TechCrunh Disrupt 2013 se ale Mayer pochlubila i návštěvností a v podstatě vším, co zatím ve funkci udělala.  “Překonali jsme hranici osm set milionů aktivních uživatelů a můj plán číslo jedna je vrátit Yahoo zase zpátky k růstu,” vysvětlila manažerka, která kromě jiného po osmnácti letech změnila logo portálu.

 

via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

I z českých univerzit mohou vzejít silné startupy

K univerzitám typu Berkeley neodmyslitelně spojeným s podporou podnikání a inovací máme ještě daleko. Časy se ale i u nás pomalu mění. Například z výzkumů Masarykovy univerzity vzešlo hned několik úspěšných firem - a jednou z nich je i AdvaICT. Zdeněk Vrbka z jejího vedení pro nás shrnul svůj pohled na spojení českých vysokých škol a startupů.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Apiary

Když se bohaté zkušenosti z rozjezdu společnosti jakou je GoodData spojí s programátorským nadšením, dobrým týmem a účastí v předním světovém akcelerátoru, nemůže být k úspěchu daleko. Apiary bezpochyby patří mezi ty ambicióznější české projekty a se zvučnou investicí do začátku vypadá jeho budoucnost přinejmenším velmi nadějně.