Malý zázrak Snaptu přemění každý mobil ve smartphone

Patříte ke čtyřem miliardám mobilních uživatelů, jimž se o smartphonu může zatím jenom zdát? Pak zaručeně musíte vědět o aplikaci s názvem Snaptu, která udělá i z toho nejobyčejnějšího mobilu chytrý telefon. Stačí k tomu přístup k internetu.

Stále populárnější aplikace Snaptu umožní každému majiteli běžného mobilu vzdáleně využívat prakticky jakékoli aplikace určené pro iPhone. Jedinou podmínkou je, že telefon musí podporovat Javu a mít přístup k internetu. A co víc, služba funguje zcela zdarma.

Smartphone na dálku

Snaptu funguje na principu cloud based služeb, takže je v podstatě úplně jedno, jaký hardware má uživatel k dispozici – všechno potřebné k němu doputuje prostřednictvím internetu. Díky tomu je kompatabilní se všemi nejběžnějšími modely mobilních telefonů, celkem jich je na dva a půl tisíce. Svým uživatelům pak umožňuje vzdálený přístup k mnoha oblíbeným iPhone aplikacím, což kromě zábavy znamená také přístup k nejžhavějším místům na webu jako je Facebook, Twitter, Picassa či Flickr a mnoho dalších.

Největší výhodou Snaptu pro uživatele je, že bez nutnosti instalací a sledování aktualizací si mohou neustále přidávat a využívat další a další aplikace. Přímo ve svém mobilu mají nainstalované pouze Snaptu, které v tichosti udržuje všechny obsažené aplikace aktuální. Jednotlivé aplikace fungují v částečně osekaných verzích, vývojáři ale intenzivně pracují na obsažení dalších služeb tak, aby uživatel této verze o nic nepřicházel. Zatím posledním vylepšením pro fanoušky Facebooku je například přidání upozornění.

Snaptu v hledáčku výrobců mobilů

Společnost Snaptu si za tři roky existence získala už čtrnáct milionů uživatelů a povědomí o této službě se šíří především virálně díky spokojeným uživatelům. Společnost se nicméně z pochopitelných důvodů dostala i do hledáčku výrobců mobilních přístrojů. Všimli si, že je Snaptu může oprostit od nutnosti vyvíjet vícero verzí stejné aplikace a výrazně jim tak usnadní práci. Stačí jen nainstalovat Snaptu do mobilu, a to už zajistí, aby jedna verze aplikace fungovala na různých typech mobilů i v různých operačních systémech. Budete-li si chtít Snaptu sami nainstalovat, pomůže vám následující video.

Právě ze zmíněných důvodů se teď někteří mobilní operátoři snaží vyjednat se společností podmínky, aby Snaptu mohlo být automatickou součástí jejich produktů. Z jejich pohledu jde o zdaleka nejsnazší možnost, jak uživatelům jejich mobilních přístrojů zpřístupnit co nejširší spektrum aplikací.

Via ST

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Mugeaters

S vývojáři mobilních aplikací se už i v Česku roztrhl pytel, byť se často soustředí především na zakázkové aplikace pro české klienty. Tým Mugeaters se vydal odvážnější cestou vlastních aplikací, s nimiž chce prorazit do světa - a už jeho první placená hra Woozzle hlásí statisíce stažení.
Přečtěte si více

20 startupů, které nás zaujaly na The Next Web

Letošní konferenci #tnw2012 jasně ovládly startupy, kterým další součásti programu spíše sekundovaly - a i ty se často týkaly podnikání. Nebylo v lidských silách poznat všechny projekty, pitchů jsme si ale i tak vyslechli spoustu. Už proto, že řada přednášek sice stála za to, možnost povídat si se zástupy nadšených inovátorů ale překonala málokterá.