Locco otevírá první pop-up coworking v České republice. Bude v Kovařovicově vile

Český proptech startup Locco přichází s novým konceptem sdílených kanceláří inspirovaným ze Sillicon Valley. V České republice otevře první pop-up coworking, a to v prostorách kubistické Kovařovicovy vily na pražské Výtoni. Dočasné sdílené kanceláře tu budou otevřené do konce července.

Za českým proptechem stojí Marián Škvarek, který se svým projektem přinesl nový koncept pracovního prostředí. Locco kombinuje kavárnu s coworkingovým prostředím, čímž reaguje na aktuální trendy nejen u freelancerů. První Locco bylo otevřeno v pražské kavárně Friends Coffee House a nyní na něj navazuje tzv. pop-up coworkem.

Sdílené kanceláře jsou trendy

Ve sdílené kanceláře se dočasně promění nádherné prostory Kovařovicovy vily, která se nachází na pražské Výtoni. Základním principem Locco je „urban friendly“ přístup, kterým vdechuje život nevyužitým prostorám kaváren a podobných míst, v nichž vytváří minutové sdílené kanceláře. A to je i případ kubistické vily na Rašínově nábřeží, která je zapsaná na seznamu nemovitých kulturních památek v Česku.

Marián Škvarek, zakladatel Locco, v prostorách Kovařovicovy vily

„V duchu naší vize, dávat užitek nevytíženým prostorám a uspokojit tak stále rostoucí poptávku po sdílených kancelářích, jsme do sítě Locco dočasně zapojili prostory v Kovařovicově vile. Měl jsem zde pronajaté patro pro svoji firmu, kterou jsem prodal, nicméně nájemní smlouva ještě trvá, a bylo by škoda, nechat toto krásné místo prázdné,“ vysvětluje zakladatel Locco Marián Škvarek.

Minutové kanceláře bude mít Locco v těchto prostorách od 14. června do 31. července. Půjde o celkem šestnáct pracovních míst a jednu zasedačku. Bude tu i místo pro různé eventy, a tak je již na 19. června naplánována vlastní FuckUp Night.

Další sdílené kanceláře Locco se připravují v brněnské kavárně Kafec Brněnský. Ambicí zakladatelů je vytvořit celostvětovou síť „pracovních kaváren“ Locco a fungovat podobně jako Uber s flexibilním pracovním prostorem pro potřeby cestujících digitálních nomádů, freelancerů a podnikatelů, kteří nepotřebují stálou kancelář a nevyhovuje jim klasický coworking.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.
Přečtěte si více

Inkubátory v Česku a na Slovensku si začaly vyměňovat zkušenosti

Stejně jako startupy, i všechny inkubátory, akcelerátory a technologické parky se setkávají s podobnými těžkostmi. Jde jim jak o vlastní přežití, tak o co možná nejlepší podporu inkubovaných firem. Proto se některé tyto organizace dohodly, že by si mohly prostřednictvím videokonference občas vyměnit zkušenosti a sdělit ostatním, co se jim povedlo nebo naopak nepovedlo vyřešit.