Livesport investoval 100 milionů do Liftaga, pomůže mu v mezinárodní expanzi

Česká mobilní aplikace Liftago, přes kterou si v České republice a na Slovensku objednává taxi přes tři sta tisíc pasažérů, ohlásila nového investora – společnost Livesport Invest. Součástí transakce v objemu přes sto milionů korun je kromě investice zároveň výkup většiny dosavadních akcionářů. Společně se zakladateli sleduje dlouhodobou strategii inovace a budování digitální přepravní technologie.

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na dalším rozvoji firmy, se kterou nás spojuje zejména řešení technologických výzev v reálném čase. Liftago je českou společností, která si během několika let vybudovala silnou pozici na složitém domácím trhu. My v Livesportu chceme Liftagu pomoci uspět také v mezinárodním měřítku. Liftago bude hrát důležitou roli ve spojování poptávky a nabídky v oblasti přepravy, kterou čekají velké změny tažené především inovacemi,říká spolumajitel Livesportu Martin Hájek. 

„Díky dosavadním akcionářům a týmu jsme dotáhli Liftago tam, kde je. S lidmi v Livesportu sdílíme velmi podobné hodnoty a můžeme budovat Liftago dále jako ryze českou technologickou firmu, která bude synonymem pro udržitelnou mobilitu budoucnosti a naplní tak naše zakladatelské vize, říká Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel Liftaga s tím, že oznámení investice jde ruku v ruce s další expanzí Liftaga po českých krajských městech. Po finalizaci všech transakcí budou zakladatelé Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Krátký spolu s Livesportem držet přes 90 procent akcií.

Liftago do letošního podzimu investovalo přes 80 procent dosavadních investičních prostředků do rozvoje technologie, týmu a stability platformy. Investice do marketingu byly doposud minoritní. Na pražském, brněnském a ostravském trhu je služba profitabilní, do další expanze stále investuje. Nedávno ohlásilo expanzi postupně do všech krajských měst.

Liftago roste o desítky procent ročně, soukromá i firemní klientela má nadále obrovský potenciál. Naším ultimátním cílem však není dobývání taxi trhu, ale další spolupráce s přepravci, kteří díky naší technologii chtějí městskou mobilitu dále rozvíjet. V několika městech proto úspěšně spolupracujeme s taxislužbami, které sdílejí naše hodnoty, chtějí se starat o své řidiče a dále růst. Městská logistika a e-commerce se budou rychle rozvíjet, nedává smysl, aby každý přepravce ucpával ulice svou vlastní přepravní sítí,” říká Krátký.

Právě dlouhodobá snaha o kultivaci a inovaci přepravního trhu v České republice vede Liftago k aktivní snaze o modernizaci zákonů. Liftago patří mezi služby digitální ekonomiky a na poli legislativy se zasazuje o odpovědnou modernizaci pravidel a zajištění rovných konkurenčních podmínek pro domácí i zahraniční subjekty.

Předmětem Liftagem navrhovaných úprav je zejména zavedení odpovědnosti platforem, datové transparence, prevence dopravních zácp v důsledku zahlcení měst komerčními řidiči a budoucí inovace v placení nebo objednávání přepravy. Kromě novelizace silničního zákona Liftago aktivně participuje například na chystané legislativě pro oblast autonomního řízení.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Muntean: 10 důvodů, proč startupy potřebují PR

Firemní komunikace se neomezuje jenom na styky s novináři a firmy by ji měly chápat strategicky jako jeden celek. Dost často to nedělají a jejich zakladatelé zapomínají, že získaná reputace přetrvá i případný konec projektu, píše Cristina Muntean z Media Education CEE. Článek vytvořila u příležitosti blížící se soutěže adVENTURE, kde zasedá v expertní porotě.